Karan: “Hizmet üretemeyen Türker çamur atıyor”

Karan: “Hizmet üretemeyen Türker çamur atıyor”

Karan, “CHP’nin genel merkez fındık politikasıyla yerel fındık politikası bir biriyle uyuşmuyor. Yerel yöneticiler resmen genel merkez politikasını baltalıyor”

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, kendisini şov yapmakla suçlayan Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker’e cevap verdi.

20-30 kilo fındık değerinde gömlek ve tişört giyip bahçede, harmanda üreticiyle poz verenleri aynaya bakmaya davet eden Karan, fındık üreticisinin hak ve hukukunu koruyanlar ile şov peşinde koşanların kamuoyunca çok iyi bilindiği ifade etti.

Karan, CHP’nin genel merkez fındık politikasıyla yerel fındık politikasının bir birinden uzak, yerel siyasetçilerin popülist politikalar peşinde sağa-sola çamur atarak üreticiye şirin gözükmeye çalıştığını vurguladı.

Karan, “Kamuoyunun da yakından takip ettiği gibi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu ve bölge milletvekilleri “fındıkta bir tekelleşme var, fındık üreticisinin hakkı gasp ediliyor” yönünde açıklamalarda bulunurken, Giresun’daki temsilcileri ne yazık ki, üretici örgütünü hedef alarak kamuoyu önünde düşük düşürmeye çalışıyor. Bu duruma bir anlam ve mana vermekte zorluk çekiyoruz. Fındıkta ana muhalefet partisinin görevi bumudur? Kimin ekmeğine yağ sürmeye veya kimin değirmenine su taşımaya çalışıyorlar? Rekoltenin çok az olduğu bir sezonda çıkıp bu fındık fiyatı neden düşüyor, üreticinin alın terinin karşılığı neden verilmiyor diye soracaklarına, fındık baronlarına karşı fındık ve fındık üreticisinin hakkını koruyan tek kurum olan ziraat odasını eleştiriyorlar. Temsil ettiğimiz binlerce fındık üreticisi adına ana muhalefet partisinin Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker’i kınayarak Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na şikayet ediyoruz. Ya fındık üreticisinin yanında olun yada susun. Belediyenin imkanlarını kullanarak şov yapmayın. Üreticinin naylon sepete ihtiyacı yok, üreticinin her platformda hakkını savunacak siyasetçilere ihtiyacı var. CHP zihniyeti fındık bahçesine tekelci bir firmanın tabelasını asmak mı? yoksa bir zamanlar Giresun’da fındığın kalbinin attığı fındık pazarı mevkiini körletmek mi?  tenekeden fındık heykeli dikmekle fındığa sahip çıkılmıyor. Ayrıca masada çerez olarak yediğiniz fındıkta binlerce üreticinin alın teri bulunduğu da hatırlatırız. Sivil toplum örgütlerine saygınız yoksa üreticinin alın terine birazcık saygınız olsun. Fındığın üzerinde onlarca oyun oynanırken birde siz onlara köstek olmayın” dedi.

ATATÜRK POSTERİNDE RAHATSIZLIK MI DUYUYORLAR

Karan, Türker’in kendisini manzara fotoğrafları önünde poz vermekle suçladığını da hatırlatarak, “Bugüne kadar bir kere manzara fotoğrafları önünde poz vermedim. Üreticilerin bize emanet ettikleri Ziraat Odası makamını kast ediyorsa, koltuğumun arkasında Atatürk resmi, yanımda ise Türk bayrağı bulunmakta. Eğer rahatsızlık duyuyorsa kaldıra bilirim” ifadelerini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?