KIZLARA MESLEK, İSTİHDAMA DESTEK

KIZLARA MESLEK, İSTİHDAMA DESTEK

“Kızlara Meslek İstihdama Destek Projesi” kapsamında düzenlenen bilgilendirme toplantısına Giresun Valisi Hasan Karahan’da  katıldı.

43 işletme sahibine yönelik olarak yapılan yemekli bilgilendirme toplantısında, kız öğrencilerin Mesleki ve Teknik Eğitime Gönderilmesine Karşı Önyargıların Kırılması teması ile ilgili olarak konuşan Bahçeşehir Üniversitesinden Doç. Dr. Rukiye Bilge Uzun, Piraziz İsmail Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yürütmekte olduğu proje hakkında bilgiler verdi.

Bulancak-Piraziz ilçe merkezinde ve köylerinde tüm kız çocuklarına ve ailelerine ulaşıldığını, eğitime kazandırılmaları, okula devam oranlarının artırılması ve cinsiyet ayrımcılığı konusunda farkındalık oluşturmak için bilgilendirme yapan konuşmacılar, projeyle toplumun Endüstri Meslek Liselerine karşı ön yargılarını gidererek Mesleki ve Teknik Eğitime özendirme ve okulların eğitim ortamını kız öğrenciler için cazip hale getirerek kız öğrencilerin eğitimlerine devamlılığını sağlamayı hedeflediklerini ifade ettiler.

Bahçeşehir Üniversitesi, Piraziz Bozat Yatılı Bölge Okulu ile Giresun Rehberlik ve Araştırma Merkezinin ortak olduğu projeye, Piraziz Kaymakamlığı, Piraziz İlçe Müftülüğü ve Piraziz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de destek verdi.

Vali Karahan toplantı sonunda günün anısına konuşmacı Doç. Dr. Rukiye Bilge Uzun’a plaket verdi.

Toplantıya Piraziz Kaymakamı Hamit Genç ile İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt da katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?