Hatice SATGUN
Hatice SATGUN
hatice@giresungundem.com
MARDİNLİ MUHTARLARDAN KARDEŞLİK ELİ
  • 0
  • 719
  • 21 Eylül 2020 Pazartesi
  • +
  • -

2020’nin Ağustos Ayı’nda ilimizin tüm ilçelerinde yaşanan sel afeti nedeniyle, ta Mardin’den çıkıp gelen ve iki gündür şehrimizde bulunan Muhtarlar Heyeti Çaldağ ve Dereli’yi ziyaret ettiler. Giresunlu Muhtarlar ile görüşerek selde kaybolanlar hakkında bilgiler aldılar.
Konuk muhtarlar Mardin halkının, Mardin Valisinin, Mardin Belediye Başkanının ve Kaymakamlarının taziye mesajlarını, geçmiş olsun dileklerini ve selamlarını getirerek; ‘Kardeş Giresun’a Mardin Halkı adına başsağlığı ve geçmiş olsun diliyoruz. Acınızı paylaşmak kardeşliğimizdendir ve insanlık görevimizdir. Acınızı paylaşıyoruz’ diyerek üzüntülerini dile getirdiler.
Bölgede çalışmaları süren AFAD çalışanları da, yurdun dörtbir yanından gelerek kayıpların bulunması için, canla başla çalışmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. Konuk muhtarlara; Giresun Merkez Muhtarlar Derneği Başkanı Ertuğrul Oksal ve beraberindeki birçok köy muhtarı ev sahipliği yaptılar ve ziyaret edilen ilçelerdeki köylerin muhtarları ile de biraraya gelerek ilçenin son durumu ve kayıplar hakkında istişarelerde bulundular. Tüm muhtarlarımıza çok teşekkür ediyoruz.
Konuk Muhtarlar: İsa Dal Artuklu Ensar Mahalle Muhtarı Ve Mardin Muhtarlar Dernek Başkanı ( Mehmet Nuri atış Artuklu ( Eskikale muhtarı) Hüseyin dengiz Artuklu (Kötek muhtarı) Abdülkadir bulut Artuklu ( Kayacan muhtarı) Abdurrahman Öztürk Artuklu (akıncı muhtarı)turan Demirtaş Nusaybin (selehattin Eyübi muhtarı) Abdülaziz Elitaş Derik (Söğütözü muhtarı)Mustafa arı Artuklu (Haydar muhtarı) Nusret Sağlam Artuklu ( çalışlı muhtarı) Şeymus Ekinci Kızıltepe (bahçeli evler muhtaı) Esat Karataş Dargeçit( ılıca muhtarı) Metin Özdemir Artuklu (yaylı muhtarı)Nezir Uğurlu Savur (sürgücü muhtarı) Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı ( M.Şerif Öter.( MARDİN Karadeniz Kardeşlik Yardımlaşma Ve Dayanışma Dernek Başkanı İdris Demir.
Ev sahibi muhtarlar: Giresun Merkez Muhtarlar Derneği Başkanı, Karadeniz Bölgesi Muhtarlar Federasyonu 2. Başkanı ve Bayazıt Köyü Muhtarı Ertuğrul Oksal, Kemaliye Köyü Muhtarı Tülin Şenel, Hisargeriş Köyü Muhtarı Çetin Mındız, Sıvaca Köyü Muhtarı Emrah Koç, Uzgur Köyü Muhtarı Metin Met, Hamidiye Köyü Muhtarı Murat Hakyemez. Evren Köyü Muhtarı Halil İbrahim Dura, Yukarıalınlı Köyü Muhtarı Bülent Uzun, Lapa Köyü Muhtarı Alim Öksüz,Alınca Köyü Muhtarı Hüseyin Bayraktar hazır bulundular.
Dereli İlçe Muhtarları:Uzundere Köyü muhtarı Fikret öztürk çivriz muhtari dernek baskani Ahmet ekinci Güzel köy hasan yangıncı küçükahmet ibrahim satgun çamlı köyü musa meral Güdül köyü ihsan baş Tepeköy seyfi kırdemir
İçişleri Bakanlığı Proje Koordinatörü Ahmet Külekçi’nin yürüttüğü Kardeş Şehirler Projesi Kapsamında Trabzon-Mardin Kardeş olmuş, Muş ile de Giresun Kardeş olmuşlardı. Komşumuzun kardeş şehri kardeşinin komşusuna taziyeye gelmiş oldular. Sağ olsunlar. içişleri Bakanlığı Kardeş Şehirler Proje Koordinatörü Ahmet Külekçi’nin yürüttüğü proje içinde yer alan Mardin, Trabzon ili ile kardeş olmuşlardı. Aynı projede Giresun ile Muş kardeş şehir olmuşlardı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM