ŞENLİKOĞLU’NDAN MARİNA PROJESİ

ŞENLİKOĞLU’NDAN MARİNA PROJESİ

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu seçim çalışmalarına devam ediyor.
Şenlikoğlu ikinci dönem projelerini de kamuoyu ile paylaşmayı sürdürüyor

Giresun artık hayata geçirilmesi planlanan Marina Projesi ile Türk ve yabancı bayraklı özel yatların rotasını çevireceği yer haline gelecek.
Her ayrıntının düşünüldüğü proje Giresun’un marka değerine de önemli oranda katkı sunacak.
Deniz şehri Giresun’da yatların demirleyeceği ve doğu yakasında Sanayi Bölgesi’ne projelendirilecek olan marina şehrin kaderini de değiştirecek.
60 yatın aynı anda demirleyebileceği Marina Projesi şehirde büyük heyecan yaratırken projede; 77 bin metrekare inşaat alanı, 30 teknelik kara park alanı, 60 tekne bağlama kapasitesi, 70 mağazalık AVM, restoran ve kafeteryalar, şehir akvaryumu, yeşil alanlar, tematik park ve 100 araçlık bölümlerinin yer alması planlanıyor.
Diğer yandan projenin Marina Park 42 olarak isminin ise Milli Mücadele Kahramanı Giresunlu Osman Ağa’nın kurduğu 42. Gönüllü Alaylardan esinlenerek kararlaştırıldığı bildirildi.
Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise, deniz şehri Giresun’a Marina projesinin çok yakışacağını dile getirerek: “Şehrimizin ortasına projelendireceğimiz bu marinamız yaklaşık 77 bin metrekare alana sahip, çok modern, birçok mağazaların bulunduğu önemli bir ticaret merkezi olacak. Dolayısıyla bölgede bulunan tüm esnaflarımızın da bu projemizden olumlu etkileneceğini ve bölgenin oldukça hareketleneceğini düşünüyoruz. Giresun Marina Park 42 ve AVM projesi adeta şehrimize lig atlatacak bir projedir. Giresun için hizmet üretmeye, Giresun’u güzelleştirmeye ve geliştirmeye kararlıyız. Bu yönde vatandaşlarımızdan ikinci bir 5 yıl için de yetki istiyoruz.”dedi.Haber:Hakan Çelebi

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. DESENİZE YİNE BİR SÜRÜ EKSİKLERİYLE YARIM YAMALAK BİR PROJE DAHA GELİYOR????

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?