MİLLET BAHÇESİ PROJESİ İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

MİLLET BAHÇESİ PROJESİ İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, önceki gün TOKİ Başkanı Ömer Bulut ile TOKİ’nin Giresun’a yaptığı ve yapacağı yatırımlar hakkında toplantı yaptı.
Toplantıda Giresun’a yapılan yatırımlar ve devam eden projeler hakkında görüşmelerde bulunan Öztürk, Millet Bahçesi ve Yeni Stadyum Projeleri hakkında Başkan Bulut’tan bilgi aldı.
Görüşmeler sonunda açıklama yapan Öztürk, “Seçim beyannamemizde hemşehrilerimize söz verdiğimiz gibi Giresun Atatürk Stadının yerini Millet Bahçesi yapma sözümüzü yerine getiriyoruz. Bilindiği gibi daha önce şehrimizin yoğun talebi üzerine stadın yerine konut yahut iş merkezi yerine millet bahçesi yapılması talebimizi Milletvekilleri olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza iletmiş ve Cumhurbaşkanımızın talimatı üzerine burada proje çalışmalarına başlanmıştı. Şu anda Millet Bahçesi Projemiz, büyük oranda olgunlaşmış, Giresun Belediyemizin de önerileri dikkate alınarak son hali çalışılmaktadır. Millet Bahçesi projemizi en kısa sürede Giresun’umuza kazandıracağız.
Millet Bahçesi projemiz içinde bol bol yeşil alan olacak. Girişte insanları karşılayan su havuzları, fıskiyeler, süs havuzları, koşu-yürüyüş yolları, egzersiz alanı, çoklu spor sahası, tırmanma oyun yamacı, çim kayağı, serbest çayır alanları, öğreti bahçeleri, dinlenme alanları, kıraathane, bisiklet parkı, çocuk oyun alanları, renk renk bitkiler, yeşilin her tonu ağaçlar yer alacak.
Ayrıca Millet Bahçesi alanı ile İnönü Caddesi arasında kot farkı bulunduğundan parkın bu bölümü hafif eğimle düzenlenecek, insanlarımızın deniz manzaralı oturacağı seyir terasları yapılacak. Bu alanların alt kısımlarına ise o bölgenin ihtiyacının karşılanacağı otopark düzenlenecek. Bu proje ile, Giresun’umuzun marka değerinin yükselmesi yanında, Yeşilgiresun’umuzun sıfatına yakışır bir bahçe olacak.” dedi.
Ayrıca Giresun’a TOKİ aracılığı ile yapılan daha birçok yatırım var. Bugüne kadar 2.452 konutun hak sahiplerine teslim edildiğini ve 1 Aile Sağlık Merkezi, 1 Büfe, 5 Cami, 3 Hastane, 2 İlkokul, 1 Kreş, 3 Lise, 2 Pansiyon, 1 Sevgi Evi, 2 Spor Salonu, 8 Ticaret Merkezi inşaa edildiğini söyleyen ÖZTÜRK “1000 Kişilik Yurt, 1 Adet Sosyal Tesis ve Taşıt Köprüsü, ayrıca Bulancak’a 228 adet KONUT ile Yeni Stad Projesi devam etmektedir. Bu projelerden Yeni Stad, Millet Bahçesi ve Toplu Konut projelerinin gerçekleşmesini yakinen takip etmekteyiz. Bu projeler Giresun’un marka değerine ayrı bir değer katacaktır.“ Dedi
Giresun’a yapılan yatırımlar neticesinde tamamlanan projelere 421,6 Milyon TL harcanmış, devam eden projelere ise, 293,5 Milyon TL ödeneceğini belirten Öztürk, “şehrin ekonomisi de bu projelerle olumlu yönde hareket kazanacaktır.” Dedi.
Yeni stadın Giresun için çok büyük bir önemi olduğunu söyleyen Öztürk, stad hakkında sözlerini şöyle sürdürdü: “Kasım 2019 itibariyle Ödeme ve Fiziki Gerçekleşme oranı % 84,32′ dir. Stadyumda büyük oranda imalat sonlamalarına geçilmiş olup, futbol sahası hibrit çim altyapı imalatları devam etmektedir. Havuz inşaatı imalatlarının yaklaşık %80’i bitirilmiştir, kalan imalatların yapımı devam etmektedir. Atletizm pisti, yapısal ve bitkisel peyzaj çalışmalarına başlanmış olup, imalatlara hız verilmiştir. Atletizm pisti, antrenman sahaları, otopark ve peyzaj imalatlarının yapımına engel teşkil eden yüksek gerilim hattının deplase işlemlerinden kaynaklı imalat kayıplarından dolayı yüklenici firmanın 120 gün içinde stad tamamlanacaktır.” Dedi.
Yeni stadın tamamlanmasıyla Giresun Atatürk Stadının bulunduğu alanın Millet Bahçesine dönüştürülme süreci başlayacaktır.” Dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?