MİSAFİRLERİMİZİ UĞURLADIK

MİSAFİRLERİMİZİ UĞURLADIK

Vali Harun Sarıfakıoğulları, Almanya’dan ilimize getirilerek Yurttaki 14 günlük karantina süreleri sona eren ve korona virüs testi negatif çıkan 210 vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerinde bulunarak memleketlerine uğurladı.

Koronavirüs (Kovid-19) salgınını yurt genelinde önleme çalışmaları kapsamında, Almanya’dan getirilen ve Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Gülpembe Hatun Yurdu’nda karantinaya tabi tutulan 210 vatandaşımız, karantina süresinin dolmasının ardından dün memleketlerine gönderildi.
20 Nisan’da karantinaya alınan vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde Giresun’dan ayrılacak olmalarının sevindirici olduğunu söyleyen Vali Sarıfakıoğulları “14 gün önce Almanya’dan 210 vatandaşımız izolasyon maksadıyla ilimize gelmişlerdi.
Bugün izolasyon sürelerini tamamladılar ve bugün onları memleketlerine yolcu ediyoruz. Burada kaldıkları süre zarfındaki memnuniyetleri bizlere de mutluluk verdi. Burada görev yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu devletimizin büyüklüğünün göstergesi. Bizde çalışan arkadaşlarımıza minnettarız.

Vaka sayıları itibarıyla son 15 gündür tepe noktasını aşmış ve aşağı doğru inmeye başlamıştık. Tabi bu bizi rehavete itmemeli, dikkatimizi etkilememeli. Sosyal mesafemizi korumak ve izolasyona dikkat etmek şartıyla biz bu pandemi ile mücadelemizi devam ettireceğiz. Bu noktada vatandaşlarımıza da hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Gerçekten kurallara harfiyen uydular ve bu başarının da mimarı oldular. Kurallara birebir riayete etmenin neticelerini, sosyal mesafeye uymanın ve izolasyonun meyvelerini gördük. İlimizde son üç gün içerisindeki vaka sayısının sıfır (0) olduğunu belirtmek isterim Bu noktada vatandaşlarımızın, sağlık ve kolluk görevlilerinin derin hassasiyetlerinden kaynaklanıyor. Bu nedenle bu başarı bir ekip başarısı ve bütün ilin başarısıdır.” Şeklinde konuşarak memleketlerine gönderilen vatandaşlara hayırlı yolculuklar diledi.

20 Nisan Pazartesi günü havayoluyla Giresun’a getirilen 210 vatandaşımız, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Giresun Gülpembe Hatun Yurdu’nda 14 günlük karantinaya tabi tutulduktan sonra, bugün son kontrollerinin ardından, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak, gerekli dezenfektasyon işlemleri yapıldıktan sonra 12 araçlık bir konvoyla, Türkiye’nin 44 değişik iline yolcu edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar