Önceliğimiz doğru sendikacılıktır

Önceliğimiz doğru sendikacılıktır

Giresun’a yeni bir sağlık sendikası kurulduğu bildirildi. Birlik Sağlık Sen İl Başkanı Cengiz Saydere, yaptığı yazılı açıklamada, hak, hukuk, adalet, liyakat diyerek yola çıktıklarını, her zaman ve her şartta doğruya doğru, yanlışa yanlış diyeceklerini, hiç bir çalışanı dilinden, dininden, ırkından, mezhebinden, meşrebinden, siyasi görüşünden dolayı ötekileştirmediklerini söyledi.

Türkiye’de doğru sendikacılığın yapılması anlamında büyük bir eksikliğin olduğunu savunan Saydere, memur maaşlarının her geçen gün eridiğini, memurların alım gücünün düştüğünü, %3’lük %5’lik zamların ekonomik olarak memurları geri götürdüğünü, defalarca söz verilmiş olmasına rağmen 3600 ek gösterge probleminin halen devam ettiğini, döner sermaye ödemelerinde çok büyük adaletsizliklerin yaşandığını ileri sürdü.

Genel başkanlarının 20 yıllık sendika geçmişi olan, 20 yıldır aynı çizgide olan Ahmet Doğruyol’un olduğunu ifade eden Saydere, sendikanın 7- 8 ay gibi kısa süre önce kurulmuş olmasına rağmen hızla büyüdüğünü, önümüzdeki süreçte Giresun’da da etkin ve yetkin olmak için mücadele edeceklerini ifade etti.

Saydere, “Kırmızı çizgimiz Türkiye Cumhuriyeti Devletinin birlik ve bütünlüğüdür. Devletine milletine hainlik yapmayan tüm çalışanlarımız vatandaşlarımız başımızın tacıdır. Önceliğimiz doğru sendikacılıktır. Bir sivil toplum kuruluşu olarak ta hedefimiz, devletimizin bekasını, milletimizin birliğini, beraberliğini, huzur ve mutluluğunu korumak için mücadele etmektir” dedi.

“Tüm Türkiye’de olduğu gibi Giresun ilimizde de sağlık çalışanlarımızı yanımızda görmek bize güç verecektir. Zaman birlik zamanı” diyen Saydere, “Ekip arkadaşlarımla birlikte çalışanlarımızı kısa sürede ziyaret edeceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar