Osmanlı Ocakları Kadın Kolları’ndan, ‘Dünya Kadınlar Günü’ Mesajı

Osmanlı Ocakları Kadın Kolları’ndan, ‘Dünya Kadınlar Günü’ Mesajı

Giresun Osmanlı Ocakları Kadın Kolları Başkanı Ayşe AKBAŞ ve Yönetim Kurulu üyeleri, Giresun Gündem Gazetesi’ni ziyaret etti. ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Giresun Osmanlı Ocakları Kadın Kolları Başkanı AKBAŞ, Giresun Gündem Gazetesi Halkla İlişkiler Müdiresi Fatma BULDUK UĞURLU’ya ve Giresun’daki emekçi kadılara çiçek vererek, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Başkan AKBAŞ, ziyarette şu ifadeleri kullandı:

“Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.v); ‘Cennet annelerin ayakları altındadır.’ sözünden yola çıkarak; kadınların sevgi, fedakârlık, hoşgörü ve duyarlılığın simgesi olduğunu, huzurlu, sağlıklı ve çağdaş bir toplumun mimarları olduğunu söylemiştir.

Gerek inancımızda, gerek kadim geleneklerimizde saygın bir yeri bulunan kadınlarımızın sosyal ve siyasal hayatta daha ileri konumlarda yer almalarının müspet sonuçları yetiştirdikleri nesillere de aksedecek ve aziz milletimiz yürümekte olduğu muasır medeniyet yolunda daha emin adımlar atabilecektir. Kadınlarımızın sahip olduğu her hak, özünde milletimizin tüm fertleri için büyük bir ümit kaynağıdır. Çünkü toplumsal huzur bir annenin, bir eşin kalbindeki huzurla yakın alakalıdır ve kadınların nail olduğu haklarla birlikte demokrasimiz güçlenerek daha sağlıklı işler hale gelecektir.

Atatürk, ‘Şuna kani olmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir’ sözüyle kadının gerçek değerine dikkat çekmiştir. Dolayısıyla kadının ihmal edildiği bir toplumun varlığını sağlıklı bir şekilde sürdürmesi mümkün değildir. Bu vesileyle, kadına yönelik cinsiyet ayrımcılığının sona erdiği, şiddetin önlendiği ve kadınların yönetimin her aşamasında ve hayatın her alanında daha çok temsil edildiği daha güzel bir dünya ümidiyle tüm kadınların ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?