ÖZDEMİR Mİ, SIBIÇ MI?

ÖZDEMİR Mİ, SIBIÇ MI?

Daha önce mahalle delege seçimlerinde yapılan usulsüzlükler nedeniyle, genel merkezin iptal ettiği ilçe kongresi için yeniden mahalle delege seçimleri başladı. Nisan ayında ilçe kongresi gerçekleştirilecek.

CHP Bulancak ilçesinde sancılı bir kongre sürecinin başladığı bildirildi.

Daha önce Aralık ayında yapılması gereken ilçe kongresi, mahalle delegesi seçimlerinde yaşanan usulsüzlükler nedeniyle genel merkez tarafından iptal edilmişti.

Konuya el koyan genel merkez; son MYK toplantısında, mevcut ilçe başkanının görevde kalmasına ve yeni kongre sürecinin başlatılmasına karar vermişti.

MYK’ nın verdiği bu karar, çok sayıda partili tarafından tepkiyle karşılanmış ve gazetemizde de yer alan tepkilerde,‘400 üye ile duruma tepki olarak istifayı dahi düşünmekteyiz’ açıklamasında bulunmuşlardı.

İlçede bu sıkıntılar yaşanırken, MYK da alınan kararla görevine devam eden ilçe yönetimi, ilçe kongresi için delege seçimleri takvimini başlattı.

Geçtiğimiz hafta sonu köy delege seçimlerini gerçekleştiren ilçe yönetimi, önümüzdeki hafta sonu da ilçe merkezinde mahalle delegelerinin belirlenmesi için seçim yapacak.

Aldığımız bilgilere göre ilçe kongresi ise Nisan ayında gerçekleştirilecek.

Yine aldığımız bilgilere göre; ilçe yönetimi tıpkı iptal edilen delege seçimlerindeki gibi şaibeli usullerle delege seçimlerini gerçekleştirdiği ifade ediliyor.

Bu durumun yeni bir hukuksuz kongre sürecine yol açacağını savunan bazı partililer;

“Masa başı, merdiven altı delege seçimleri ile kongre yapma düşüncesinden mevcut yönetim vazgeçmelidir. İl yönetimi mahalle delege seçimlerinde parti hukukuna uyulması için denetim ve gözetim görevini yerine getirmelidir. Aksi halde parti içindeki sıkıntılar artarak devam edecektir. MYK nın göreve devam etmesi kararı verdiği ancak hakkında disiplin işlemi devam eden yönetimin de parti hukukuna uyması gerekmektedir” açıklamasını yaptılar.

“CHP’nin Bulancak’ta oy kaybında bu isimlerin ve onlara destek veren bazı isimlerin etkili olduğunu, bazılarının genel merkezde mevcut yönetimin avukatı gibi davrandığını, bu küçük olsun ama benim kontrolümde olsun anlayışının partiye zarar verdiğini” de sözlerine eklediler.

Aldığımız bilgilere göre, Nisan ayındaki kongrede mevcut ilçe başkanı Reşat Özdemir ile şu anki yönetimde başkan yardımcısı olarak görev yapan Necmi Sıbıç’ın aday olması bekleniyor. Her iki isimde il merkezinde partinin önde gelen isimlerinden destek alma çalışmalarını başlatmışlar.

Gazetemize açıklamalarda bulunan partililerin açıklamalarına göre, CHP Bulancak’ta sular bir türlü durulmuyor, aksine kazan kaynamaya devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?