ÖZKUŞ; “GÖNLÜM KIRIK”

ÖZKUŞ; “GÖNLÜM KIRIK”

Dört bir köşesinde barındırdığı tarihi ve kültürel eserleri, doğal güzellikleri, yaylaları ile turizmde cazibe merkezi olma yolunda ilerleyen Giresun’un önemli turizm alanlarından biri olan Kulakkaya yaylasındaki Ağaçbaşı Tabiat Parkı’na ağaç evlerden oluşan “Karadeniz Mahallesi” kuran ve evleri Giresun ev kültürünü orada yaşatacağını söyleyen işletmeci Zifin Oteli sahibi İbrahim Bozkuş, tesislerin kundaklandığını belirterek “gönlüm kırık” dedi.
Ağaçbaşı Tabiat Parkı’nın turizme kazandırılması projesi kapsamında kendilerinin Karadeniz Mahallesi oluşturulması yönünde bir konsept belirlediklerini kaydeden ve Sadi Toygar’a açıklama yapan İbrahim Özkuş, “Ağaçbaşı Tabiat Parkı’nda Karadeniz usulü ahşap ve göz dolgu tabir edilen taş dolgulu küçük müstakil evler şeklinde konaklama tesisi yapmaktayız. Burada Orman içerisinde yürüyüş parkuru, piknik alanları, bisiklet yolları yapılmaktadır. Yine burada çim kayağı, kışın snowboard yapılabilecek imkanlar hazırlanıyor. Bütün amacımız gelen misafirler, Karadeniz kültürünü tanırken, Karadeniz yaşamını özümsemelerini istiyoruz. Hedefimiz Kulakkaya yaylasını bilinir turizm merkezi haline getirmektir.
Karadeniz Mahallesi Projemizi 2019 Mayıs ayı içerisinde Turizm sezonuna açmayı düşünüyorduk. 300 dönüm tabiat parkı içerisinde Turizmin kalkınması için biz oraya yatırım yapıyoruz ve ciddi bir yatırım yaptık zaten ne yaptıysak her şey ortadadır bizim yaptığımız yatırım devletin yerine yapıyoruz sonuç itibariyle burası devlete ait bir yer ve biz burada bunun bir genel güvenlik sorunu olduğunu düşünüyoruz devletin bu yanlışı yapanları cezalandıracağını düşünüyoruz. Bu yanlışa insanları sürükleyenleri bulacağına sebeplerini ortaya çıkarması gerektiğini biliyoruz. Böyle bir hadise bizim yatırım yapmaktan vazgeçmemize sebep olmaz, kasıt olmasa zaten tabii ki kundaklama kasıt olmasa elektriğin dahi bağlı olmadığı bir yerde yanması söz konusu değil saat 9’a kadar bizim işçilerimiz çalışmış hiçbir şey yok bir bakıyorsunuz muhtemelen yanmaya başlamasa gece yarısında olmuş ancak sabah fark ediliyor. Ben arandığımda saat 07.50 idi Kulakkaya belediye başkanı aradı beni orada bir duman çıkıyormuş hocam ne olacak dedim bir baktırayım bende İstanbul’a gelmiştim işlerim nedeniyle telefon açtım çalışanlara, onlarda gittiler baktılar 10 dakika sonra aradılar restaruant tamamen yanmış dediler.
Tabi restauntant yanabilir birileri suç isleyebilir bu kriminal bir olay bizim için önemli olan devletin bunu yapan ve yaptıranlara gerekli cezayı vermesi bizim Giresun’a yatırım yapmaktan vazgeçiremez böyle bir şey, sonuçta biz oraya gönül için gittik, bir sevda için gittik. Biz Giresun sevdalısıyız.
Ben doktorum 36 yıl plastik cerrahlık yaptım memleketime yatırım yapmak için gittim tek talebim devletin bu isi yapanları yaptıranları bulup gerekli cezayı vermesi biz tabi ki yatırım yapmaya devam edeceğiz. Bu arada tabii ki gönlümüzün kırıldığını da söylemeden gecemeyiz devletin yerinde böyle bir şey yapmaya cüret edenlerin karanlıkta gelen insanlar korkaklardır son derece korkak insanlar oldukları belli bizim Giresun’da herhangi bir problemimiz olmadığı gibi insanların çoğunu tanımayız bile. Şu anda tesislerde işleri durdurdum otelimi de kapattım. Bunu yapanların bulunmasını istiyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?