SAHİPSİZLİĞİN BÖYLESİ!

SAHİPSİZLİĞİN BÖYLESİ!

Giresun Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi yaklaşık 2,5 yıldır hala bina ve kadro sorununu çözemezken, Giresunlu Hastalar, sorunlarına çare bulmak için Ordu’ya gitmek zorunda kalıyor.
Giresun esnafının önemli isimlerinden, Kahveciler Odası Başkanı Ercan Ayhan, diş tedavisi konusunda Giresun’da ciddi sorunlar olduğunu belirterek, Facebook aracılığıyla yetkilileri göreve çağırdı.
Ayhan, “Güzel memleketim neler kayıp etmiş. Bizim Diş Hastanesi’nde diş alamıyorlar, Ordu’da dişten adam yapıyorlar. Fiziki yapısı ve yatırım olarak biz çok iyiyiz, kadro olarak Ordu çok iyi” diye sitemde bulundu.
MESELE ATTAR MESELESİ Mİ?
Öte yandan eski Rektör Aygün Attar döneminde TBMM’de kanunlaştırılan Diş Hekimliği Fakültesi, yaklaşık 2,5 yıldır bir arpa boyu yol alamadı.
Bazı Giresunlular ise “Üniversitelerde devamlılık önemlidir. Eski Rektör Aygün Attar döneminde kanunlaşan Diş Hekimliği Fakültesi için hala bina ve kadro sorunu niye çözülmedi. Başka Fakülteler de var. Sayın Erdoğan’ın bu olaydan haberinin olup olmadığını merak ediyoruz. Bir yavaşlatma mı var acaba? Diş Hekimliği Fakültesi açılsa ve ilimiz insanı, tedavi için Ordu’ya gitmese günah mı olur? Sayın Erdoğan’a ulaşıp bu soruna çare üretmesini isteyeceğiz. Bir il bu kadar mı sahipsiz olur. Devlet, fakülte açmış ama yerel kadrolar bu fakülteyi açıp halka hizmet niye götürmüyor. Ordu bu fakülteyi ve kadroları nasıl buldu. Trabzon halkı, KTÜ’ye sahip çıktı. Bizim yerel siyasiler acaba bu fakülteleri takip ediyor mu? Önceden Burhan Kara, Yavuz Köymen, KTÜ’yü ziyaret edip fakülte ve yüksekokul almak için terliyordu. Şimdi ki siyasiler, TBMM’den geçen fakülteyi niye takip etmez” diye sordular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?