“SAMİMİYETİNİZİ GÖRELİM”

“SAMİMİYETİNİZİ GÖRELİM”

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, emeklilikte yaşa takılanların haklı mücadelelerine destek olmaya devam edeceklerini söyledi.
Tığlı, meclisin tatilde olduğu dönemde AKP dışında tüm partilerin emeklilikte yaşa takılan vatandaşların yüreğine su serpecek açıklamalar yaptığını ifade ederek, toplum tarafından büyük bir beklenti oluşan bu konuya ne parlamentonun, ne de sağlık aile ve sosyal işler komisyonunun duyarsız kalmaması gerektiğini vurguladı.
CHP milletvekili Necati Tığlı, konu hakkında partisinin grup başkanlığı tarafından TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’na başvuruda bulunulduğunu belirterek, “Emeklilikte yaşa takılanlara” ilişkin verilen kanun tekliflerinin görüşülmesi ve bu kesimin sorunlarına çözüm üretilmesi için komisyonun toplantıya çağırıldığını dile getirdi.
Tığlı, Emeklilikte Yaşa Takılanların yaşadığı mağduriyetlerin tüm toplum kesimlerini ilgilendirdiğine dikkat çekerek, “İktidar partisi AKP’nin bu mağduriyetleri görmezden gelmesine izin vermemiz, mümkün değildir. Ayrıca seçim döneminde emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarımızın mağduriyetleri üzerinden vaatte bulunan muhalefet partilerini de bu konudaki samimiyetlerini göstermeye davet ediyorum. Bu konuda açıklamalar yapan ve sözler veren siyasi parti temsilcilerine “Hodri Meydan” diyorum. Emeklilikte Yaşa Takılan emekçi kardeşlerimizin haklarının verilmesi için mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?