ŞENLİKOĞLU: GİRESUN LİMANI’NDAKİ  SİLOLAR YIKILIYOR

ŞENLİKOĞLU: GİRESUN LİMANI’NDAKİ  SİLOLAR YIKILIYOR

Basın toplantısı düzenleyen Şenlikoğlu, CHPli Belediye döneminde 10 yılda Giresun’da 7,5 trilyon yatırım yapıldığını iddia ederek”Sürekli yalan konuşuyorlar.Ben kredi çektimse Onların borcunu ödemek için kredi çektim.O borcu cebimden ödeyecek halim yok” dedi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, limandaki siloların yıkımının başladığını söyledi

Dün bir basın toplantısı düzenleyen Şenlikoğlu yıkım ile ilgili resmi basına gösterdi ve “Bu konuda henüz biz görmedik ama yıkımlar başladı”dedi

Üstü kapalı olarak Belediye eski Başkanı Kerim Aksu yönetimine cevap veren Şenlikoğlu”Ben kredi çektim.Çünkü eski yönetimin borçlarını ödemek için çektim.Kendim için çekmedim.Bu borcu cebimden ödeyecek halim yok.Bu kadar yalan konuşulmaz. Yaptığımız yatırımları görmek istiyorlarsa gelsinler beraber gezelim.10 yıl içinde yaptıkları yatırım 7,5 trilyon Lira.Başka yatırım yaptılarsa göstersinler.. Teleferik projesini mecliste engellediler. Çıkıp da gerekçesini kamuoyu ile paylaşsınlar.Onların yaptığı gökdelen gibi binanın olduğu arsanın değeri 7 trilyon.Biz orası için mecburen 6,5 trilyona itfaiye aracı aldık. Yasalar alacaksın diyor. Asıl Bunları halka anlatsınlar” dedi

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 2,5 yıllık başkanlık dönemini değerlendirdi.

Şenlikoğlu, Giresun Kalesinde bulunan belediye tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, gece gündüz Giresun’un geleceği, daha yaşanabilir ve insanların daha mutlu olduğu bir şehir için çalıştıklarını söyledi.

Giresun halkının kendilerine hizmet yapma adına yetki verdiğini ifade eden Şenlikoğlu, kendilerinin de sağlanan desteklerin hakkını sonuna kadar verme adına çalıştıklarını belirtti.

Geride kalan 2,5 yıl içerisinde 210 milyon liralık yatırım gerçekleştirdiklerini aktaran Şenlikoğlu, bunun 63 milyon liralık kısmını altyapı hizmetlerinin oluşturduğunu vurguladı.

Başkan Şenlikoğlu, kentin acil ihtiyaçlarına neşter vurduklarını dile getirerek, “Şehrin girişini yeniden düzenledik. Giresun’a yakışır hale geldi. Yine Giresun Kalesi ile sahil kesimde ışıklandırma yatırımlarımız oldu ve 10 milyon lira kaynak aktardık. 16,5 milyon liraya yeni araçların alımını gerçekleştirdik. 2,5 yılda 4 milyon lira sosyal yardımlar yaparken pandemi döneminde sağladığımız destekler de 12 milyon lira. Giresun’da önemli hizmetlere imza attık, atmaya da devam edeceğiz.” dedi.

Giresun Kalesi bölgesinde kentsel dönüşüm yapılacağını, yine şehir trafiğini rahatlatacak dal-çık projesinin de takipçisi olduklarını kaydeden Şenlikoğlu, millet bahçesinin yapımına ise kısa zamanda başlanacağını sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar