T.C. BULANCAK (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2020/3 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. BULANCAK (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2020/3 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Giresun İli, Piraziz İlçesi, Yeni Mahalle Mahallesi Büyükeğrice Mevkii 254 Ada, 7 parselde kayıtlı 150,87 m2 fındık bahçesi niteliğinde, imar durumu vardır.A-4 katlı konut alanı içindedir. Üzerinde iki katlı betonarme yapı bulunmaktadır. İmar planı içinde kaldığından arsa kaldığından arsa konumundadır. Parsel üzerindeki yapının her katı ayrı olarak kullanılmaktadır.Alt yapı hizmetleri faal durumdadır.Batı cephesinde yol vardır.Kuzey yöne eğimli konumdadır.İmar durumuna göre 4 katlı yapı yapılabilmektedir.Yapının zemin katı ve 1. Katı mesken olarak kullanılan iki katlı yapı vardır.pencereleri plastik doğramadır.Mesken giriş kapısı çelik kapıdır.3. Sınıf A gurubu yapıdır. Takriben 25 yıllık yapıdır.Meskenlerin ıslak hacimleri fayans kaplama olup oda döşemeleri ahşap lambiridir.mutfak mermer kaplama olup tezgah altı ve üstü lake kaplama dolap vardır
Kıymeti : 349.086,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 16/12/2020 günü 14:00 – 14:05 arası
2. Satış Günü : 13/01/2021 günü 14:00 – 14:05 arası
Satış Yeri : Bulancak Cumhuriyet Başsavcılığı Yazı İşleri Müdürlüğü
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/11/2020
Satış Memuru
96144

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar