T.C. TİREBOLU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2016/8 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. TİREBOLU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2016/8 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Giresun ili Tirebolu  ilçesi Köseler Mah/Köyü Domuçlu Mevkii ( Eski 1282 parsel ) 130 ada 11 parsel sayılı  fındık bahçesi,tarla ve ahşap ev nitelikli taşınmaz.Tam hisse. Bilirkişi raporunda ” Taşınmazın ulaşım imkânları iyi durumdadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım imkânı bulunmamaktadır. Bölgenin yol, su, elektrik ve kanalizasyon altyapı çalışmalar tamamlanmamıştır.Taşınmaz parselin üzerinde fındık ağaçları mevcut olup ekilip dikildiği tespit edilmiştir. Fındık bahçesinden her yıl düzenli olarak mahsül elde edildiği düşünülmektedir. Üzerinde konumlu tapuya tescili olan 1 adet ve tapuya tescili olmayan ekonomik ömrü dolmuş olan 1 adet yapı olmak üzere toplam 2 adet yapı bulunmaktadır. Parsel üzerinde bulunan ve tapuya tescili yapılmış ve herhangi bir yasal belgesi bulunmayan 1 nolu yapı yığma olarak inşa edilmiş olup yapı bodrum+zemin şeklinde toplam 2 katlıdır. Yapı bodrum katı yaklaşık 24 m2 ,zemin katı yaklaşık 75 m2 şeklinde toplam yaklaşık 99 m2 brüt inşaat alanına sahiptir. Yapının dış sıvası yapılmış olup, giriş kapısı ahşap doğramadır. Yapı yaklaşık 50-60 yıllıktır ve kullanılmaktadır.Taşınmazın bodrum katı odunluk-ahır şeklinde olup zemin katı mesken şeklinde kullanılmaktadır.Takriben 50-55 yıllık bir bina olduğu tahmin edilmektedir. Yıpranma oranı  % 60 ‘tır. Söz konusu parsel üzerinde bulunan ve tapuya tescili yapılmamış olan 2 nolu yapı tek katlı ahşap ve çinko kaplama şeklinde basit tarzda yaklaşık 20-25 m2 şeklinde inşa edilmiştir. Taşınmaz depo ve odunluk olarak kullanılmaktadır. Yapı yaklaşık 50-60 yıllıktır ve kullanılmamaktadır. Yapı ekonomik ömrünü doldurmuştur. Bu nedenle yapı değerleme dışı tutulmuştur.Taşınmazın yola cepheli olması, üzerinde tarım faaliyetlerinin sürüyor olması, devlet sahil yoluna yakın mesafede olması ,ulaşım imkânlarının iyi olması, çevresinde köy konut yapıların yoğunlaşması değerlerini olumlu , topoğrafik eğiminin yer yer yüksek olması,belediye sınırları dâhilinde olmaması cephe özelliklerinin düşük olması ise değerini olumsuz yönde etkilemektedir”denilmektedir.

Adresi : Köseler Mah/Köyü Domuçlu Mevkii Tirebolu / GİRESUN

Yüzölçümü : 7.399,55 m2

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 288.684,25 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 10/06/2021 günü 14:00 – 14:10 arası

2. Satış Günü : 08/07/2021 günü 14:00 – 14:10 arası

Satış Yeri : TİREBOLU ADLİYESİ İCRA DAİRESİ ODASI –

———————————————————————————————————————–

2 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Giresun ili Tirebolu  ilçesi Köseler Mah/Köyü Domuçlu Mevkii ( Eski 1209 parsel ) 130 ada 4 parsel sayılı  fındık bahçesi nitelikli taşınmaz.Tam hisse. Bilirkişi raporunda “Taşınmazın ulaşım imkânları iyi durumdadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım imkânı bulunmamaktadır. Bölgenin yol, su, elektrik ve kanalizasyon altyapı çalışmalar tamamlanmamıştır. Söz konusu fındık bahçesinden her yıl düzenli olarak mahsül elde edildiği düşünülmektedir. Üzerinde yapı mevcut değildir. Taşınmazın yola cepheli olması, üzerinde tarım faaliyetlerinin sürüyor olması, devlet sahil yoluna yakın mesafede olması ,ulaşım imkânlarının iyi olması, çevresinde köy konut yapıların yoğunlaşması değerlerini olumlu, topoğrafik eğiminin yer yer yüksek olması,belediye sınırları dâhilinde olmaması cephe özelliklerinin düşük olması ise değerini olumsuz yönde etkilemektedir”denilmektedir.

Adresi : Köseler Mah/Köyü Domuçlu Mevkii Tirebolu / GİRESUN

Yüzölçümü : 4.735,14 m2

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 142.054,20 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 10/06/2021 günü 14:15 – 14:25 arası

2. Satış Günü : 08/07/2021 günü 14:15 – 14:25 arası

Satış Yeri : TİREBOLU ADLİYESİ İCRA DAİRESİ ODASI –

———————————————————————————————————————–

3 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Giresun ili Tirebolu  ilçesi Köseler Mah/Köyü Domuçlu Mevkii ( Eski 1288 parsel ) 130 ada 3 parsel sayılı  tarla ve fındık bahçesi nitelikli taşınmaz.Tam hisse. Bilirkişi raporunda ” Taşınmazın ulaşım imkânları iyi durumdadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım imkânı bulunmamaktadır. Bölgenin yol, su, elektrik ve kanalizasyon altyapı çalışmalar tamamlanmamıştır.Taşınmaz parselin üzerinde sınırlı sayıda fındık ağaçları mevcut olup ekilip dikildiği tespit edilmiştir. Geri kalan kısmı ise tarla olarak ekilip dikilmektedir. Üzerinde yapı mevcut değildir. Taşınmazın yola cepheli olması, üzerinde tarım faaliyetlerinin sürüyor olması, devlet sahil yoluna yakın mesafede olması ,ulaşım imkânlarının iyi olması, çevresinde köy konut yapıların yoğunlaşması değerlerini olumlu, topoğrafik eğiminin yer yer yüksek olması,belediye sınırları dâhilinde olmaması cephe özelliklerinin düşük olması ise değerini olumsuz yönde etkilemektedir”denilmektedir.

Adresi : Köseler Mah/Köyü Domuçlu Mevkii Tirebolu / GİRESUN

Yüzölçümü : 2.006,49 m2

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 56.181,72 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 10/06/2021 günü 14:30 – 14:40 arası

2. Satış Günü : 08/07/2021 günü 14:30 – 14:40 arası

Satış Yeri : TİREBOLU ADLİYESİ İCRA DAİRESİ ODASI –

———————————————————————————————————————–

4 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri:  Giresun ili Tirebolu  ilçesi Köseler Mah/Köyü Domuçlu Mevkii ( Eski 1234 parsel ) 118 ada 2 parsel sayılı  fındık bahçesi nitelikli taşınmaz.Tam hisse. Bilirkişi raporunda “Taşınmazın ulaşım imkânları iyi durumdadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım imkânı bulunmamaktadır. Bölgenin yol, su, elektrik ve kanalizasyon altyapı çalışmalar tamamlanmamıştır. Söz konusu fındık bahçesinden her yıl düzenli olarak mahsül elde edildiği düşünülmektedir. Üzerinde yapı mevcut değildir. Taşınmazın yola cepheli olması, üzerinde tarım faaliyetlerinin sürüyor olması, devlet sahil yoluna yakın mesafede olması ,ulaşım imkânlarının iyi olması, çevresinde köy konut yapıların yoğunlaşması değerlerini olumlu, topoğrafik eğiminin yer yer yüksek olması,belediye sınırları dâhilinde olmaması cephe özelliklerinin düşük olması ise değerini olumsuz yönde etkilemektedir” denilmektedir.

Adresi : Köseler Mah/Köyü Domuçlu Mevkii Tirebolu / GİRESUN

Yüzölçümü : 5.752,50 m2

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 172.575,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :  Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 10/06/2021 günü 14:45 – 14:55 arası

2. Satış Günü : 08/07/2021 günü 14:45 – 14:55 arası

Satış Yeri : TİREBOLU ADLİYESİ İCRA DAİRESİ ODASI –

———————————————————————————————————————–

5 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri:  Giresun ili Tirebolu  ilçesi Köseler Mah/Köyü Domuçlu Mevkii ( Eski 1235 parsel ) 118 ada 3 parsel sayılı  fındık bahçes nitelikli taşınmaz.Tam hisse. Bilirkişi raporunda “Taşınmazın ulaşım imkânları iyi durumdadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım imkânı bulunmamaktadır. Bölgenin yol, su, elektrik ve kanalizasyon altyapı çalışmalar tamamlanmamıştır. Üzerinde fındık ağaçları mevcut olup ekilip dikildiği tespit edilmiştir. Üzerinde yapı mevcut değildir. Taşınmazın yola cepheli olması, üzerinde tarım faaliyetlerinin sürüyor olması, devlet sahil yoluna yakın mesafede olması ,ulaşım imkânlarının iyi olması, çevresinde köy konut yapıların yoğunlaşması değerlerini olumlu, topoğrafik eğiminin yer yer yüksek olması,belediye sınırları dâhilinde olmaması cephe özelliklerinin düşük olması ise değerini olumsuz yönde etkilemektedir”denilmektedir.

Adresi : Köseler Mah/Köyü Domuçlu Mevkii Tirebolu / GİRESUN

Yüzölçümü : 906,18 m2

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 24.466,86 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :  Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 10/06/2021 günü 15:00 – 15:10 arası

2. Satış Günü : 08/07/2021 günü 15:00 – 15:10 arası

Satış Yeri : TİREBOLU ADLİYESİ İCRA DAİRESİ ODASI –

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunu’nun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/8 Ort. Gid. Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.

7-Satış ilanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, iş bu satışın gazetede/elektronik ortamda yayınlanan ilanı, ilgililere adreslerinde tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK. 127. maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere,

Tebliğ ve ilan olunur.10/05/2021

 

 

Aliye YILMAZ

Satış Memuru 121745

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar