TAHSİN EYİBİL ADAY ADAYI…

TAHSİN EYİBİL ADAY ADAYI…

Kültür ve Turizm Bakanlığında Kütüphaneler Genel Müdürlüğünde Belediyeler Koordinasyon Başkanı olarak görev yapan Giresunlu hemşerimiz Tahsin Eyibil’in AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak için istifa etmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne ilişkin kararı imzalamasının ardından YSK, milletvekili aday adayı olmak isteyen kamu görevlilerinin istifasına ilişkin sürecin 10 Mart itibariyle başladığını duyurdu.

BELEDİYECİLİKTEN BÜROKRASİYE GÖREV YAPTI

Aday adaylığı sürecinin başlamasının ardından Kültür ve Turizm Bakanlığında Kütüphaneler Genel. Müdürlüğünde Belediyeler Koordinasyon Başkanı olarak görev yapan Tirebolulu hemşerimiz Tahsin Eyibil’in de Ak Parti’den aday adayı olmak için istifa etmesi bekleniyor.

AK Parti’nin Giresun Milletvekili aday adaylığını doğrulayan Tahsin Eyibil, 1996 yılında İBB’de başladığı görevini Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde ve ardından ise, Tirebolu Belediyesi’nde devam ettirdi. Son olarak Kulu Belediye Başkan Yardımcılığını yürütürken, görevlendirmeyle Kültür ve Turizm Bakanlığında Kütüphaneler Genel. Müdürlüğünde Belediyeler Koordinasyon Başkanlığı yapmaktaydı.

“KARAR ÖNCE PARTİMİZİN, SONRA HALKIMIZIN OLACAK”

Belediyeciliğinin aynı sıra Öncü Sanayici İş Adamları ve Bürokratlar Derneği, Tirebolu İmam Hatip Mezun Ve Mensuplar Derneği gibi birçok Sivil Toplum Kuruluşlarında temsilcilik ve Kurucu Başkanlık görevlerinde de bulunan Eyibil, “Gerek bürokrasiyi gerekse, yöremizin sorunlarını iyi bilen birisi olarak aday adayı olmak istiyorum. Bunun için seçim takvimine bağlı olarak önce istifamızı ardından ise müracaatımızı yapacağız. Takdir önce partimizin ardından ise halkımızın olacaktır. Biz belediye idarecisi olarak her daim halkımızın içerisinde olduk. Görevli olarak ise bürokrasiyi öğrendik. Şimdi partimizin bir neferi olarak halkımıza hizmet etmek istiyoruz. Bunun için bir yola çıkacağız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?