“TEK PLANIMIZ; “GİRESUNSPOR’U SÜPER LİG’E ÇIKARMAK”

“TEK PLANIMIZ; “GİRESUNSPOR’U SÜPER LİG’E ÇIKARMAK”

SEDAT KARAKAYA
Yeşil-beyazlı ekip Giresunspor’un usta oyuncusu Ahmet İlhan Özek gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Henüz küçük yaşlarda babasını kaybettiğini, lise yıllarında annesinin futbolu bıraktırdığını, üniversite kazanması için Eskişehir’e gittiğini belirten Özek, futbolcu olmasaydı esnaf olmak istediğini söyledi.
TFF 1.Lig ve Süper Lig’de beğendiği futbolcuları da sıralayan Özek, “Kappel , Marco Paixão, Süper ligden de Edin Visca, Emre Belözoğlu beğendiğim isimler diyebilirim”dedi. “A Milli Takım forması giydiniz nasıl bir duygu yaşadınız”şeklindeki sorumuza, “Dünyanın en güzel duygusuydu”diyerek cevap veren Giresunspor’un profesyonel topçusu Ahmet İlhan Özek Giresunspor’u da yorumladı:
“Süper lig ile TFF 1. Lig arasında ki farklar nelerdir. Gerçekten TFF 1.Lig’de futbol oynamak daha zor.Çünkü Süper Lig’den daha fazla mücadele gücü gerektiriyor. TFF 1.Lig’de topu ayağınıza aldığınız zaman en az 3 kişiyle karşılıyorsunuz ama süper lig öyle değil. Giresunspor’a geldiğimden bu yana bana desteklerini hiç esirgemediler. Bende onların yüzünü kara çıkarmamaya çalışıyorum ve bize inansınlar lig sonunda istediğimiz yere ulaşacağız. ‘Futbol yorumcuları tarafından Giresunspor kadrosunun bu ligin üstünde olduğu söyleniyor sence şu ana kadar başarı gelmemesinin nedeni nedir’ diye soran da oluyor. Her zaman diyorum; birçok sebebi olabilir ama elle tutulur bir sebep görmüyorum futbolda bazen şansızlıklar olabiliyor mesele oynadığımız ilk maçlarda atabileceğimiz pozisyonları atamıyoruz ama çok basit bir hatayla kalemizde gol görüyoruz. Bu da maç içerisindeki oyun dengemizi bozuyor gardımızı düşürüyor. Ama saha içerisinde ki herkes yürekten mücadele ettiği zaman başarı kendiliğinden geliyor” diye yorumladı.
ÖZEK HER YIL PLANI OLDUĞUNU ANCAK…
Karabükspordeyken UEFA maçında AS Saint-Étienne maçında Geoffroy Guichard Stadyumu’ndan etkilendiğinin de altını çizen Özek, “Türk futbolunun kurtuluş reçetesi nedir”sorumuza, “Alt yapıya ve Türk futbolcusuna önem verilirse hasta iyileşmiş olur”diye yanıt verdi.
Giresunsporun bu sezon ki hedefinden de bahseden Özek sözlerini şöyle noktaladı:
“Futbol benim hayatta ki en büyük kısmetim diyebilirim. Allaha şükür bu hayatı yaşıyorsam futbol sayesinde. Giresunspor’un hedefi kısa ve öz süper lige çıkmak. Ben kariyer planlamamı yıl yıl yaparım bu sene ki tek planlamam Giresunspor’u Süper Lige Çıkarmak.Taraftarımızdan da maçlarımıza daha fazla yoğun ilgi göstermelerini istiyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar