TEK VE EKİBİ VEFALI

TEK VE EKİBİ VEFALI

Giresun TÜFAD, bu yıl Giresunsporlu eski futbolculardan Tuncay Gökal adına ‘Sürekli Antrenör Gelişim Semineri’ düzenledi

Bu yıl üçüncüsü yapılan seminer TÜFAD Şube Başkanı Hasan Ali Tek’in açılış konuşması ve akabinde plaket sunumu ile başlayıp akşam sona erdi.

Giresun Belediyesi İmar Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleşen seminere Giresun Üniversitesi ve Sinop Üniversitesi’nden eğitimci olarak Kıvanç Semiz, Nihat Sarıalioğlu, Necati Gürses, Aytekin Hamdi Başkan katıldı.

Seminerde bir konuşma yapan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu her zaman sporun ve sporcunun yanında olduklarını belirterek, spora desteklerinin artarak devam edeceğini söyledi.

Başkan Şenlikoğlu konuşmasında: “Son yıllarda sürekli hale gelen bu seminer hem vefa örneği hem de spor geçmişine verilen değer olarak kurumsal bir hal aldı. Dolayısıyla bu semineri düzenleyenlere ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu bizim için önemli, çünkü bu şehirde yaklaşık 150 yıldır sporun geçmişi var. Bizlerde Belediye olarak Bakanlıktan ve Spor Toto’dan aldığımız desteklerle birlikte 4 mahallemizde semt sahası yapımına başladık. Gençlerimiz sokak aralarında değil de, sağlıklı güvenli tesislerde spor yapsınlar istedik. Ayrıca, bir iki ay içerisinde Sanayi Sitesi karşısındaki ilk çöp sahasında çok yönlü bir spor tesisi yapımına başlayacağız. Batlama bölgesinde yapımı devam eden spor salonumuzda Ekim ayı sonunda hizmete girecek. 19 Eylül spor salonumuz ise yenilenecek ve içerisinde gençlik merkezi yer alacak” bilgisini verdi.

1956 yılında Eynesil’de doğan Tuncay Gökal, Eynesilspor ve Sökenspor’da amatör futbol oynadıktan sonra 1977-78 sezonunda Giresunspor’da profesyonel olarak forma giydi. Gökal;Kocaelispor, Düzcespor ve Bulancakspor’da da oynadı. Futbolu bıraktıktan sonra antrenör olarak spora hizmet verdi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar