TSO’DAN EKONOMİDE KARAMSAR TABLO

TSO’DAN EKONOMİDE KARAMSAR TABLO

Başkan Çakırmelikoğlu ,kredi konusunda yetkilileri göreve çağırdı ve ilk defa”Bıçak kemiğe dayandı “dedi

Giresun Ticaret Sanayi Odası,ekonomideki acı gerçeği gözler önüne serdi ve “Bıçak kemiğe dayandı “dedi. TSO ilk defa bu kadar karamsar bir tablo çizdi..

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, KOBİ türü işletmelerin acil kredi desteğine ihtiyacı olduğuna değindi.

Son dönemde gündeme gelen işletmelerin finansmana erişimde yaşadıkları zorluklar ve maliyet yüksekliği Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı firmalarda mağduriyet yarattığına dikkat çeken Başkan Çakırmelikoğlu, “Daha önceden de ifade ettiğimiz gibi, esnafa kayıtlı bir işletme ile ticaret odalarına kayıtlı işletmenin finansmana erişimde aynı yolu izleyememeleri yasalarla ilgili olduğu gibi haksız rekabetinde temelini oluşturmaktadır. Bu uygulama, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı üyeler kadar Ordu’dan Kars’a, Bingöl’den Edirne’ye kadar birçok ticaret odası üyesinin ana sorunudur. Enflasyonist bir ortamda işletmelerin en acil ihtiyacı olan krediye bu kadar zor ve maliyetli bir süreçle ulaşma mücadelesini hak etmeyen ticaret odası üyelerinin sesinin duyulması adına Ticaret ve Sanayi Odası yönetimleri olarak bizler gücümüz nispetinde mücadele vermekteyiz. Ancak bu sürece siyasi erkinde müdahil olmasının ekonomiye katkı sağlayacağı bilinmelidir. Dolayısıyla 2022 yılı tamamlanmadan işletmelerimize kredi imkanı sağlanması ve akabinde kredi kefalet imkanlarından KOBİ düzeyindeki işletmelerinde faydalanmasının Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yasal altyapısı oluşturulmalıdır.”Haber:Hakan Çelebi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?