TSO’DAN KARAHAN VE YÜCE’YE ÖNEMLİ RAPOR

TSO’DAN KARAHAN VE YÜCE’YE ÖNEMLİ RAPOR

GİRESUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TURİZM ÇALIŞTAYI RAPORUNU GİRESUN VALİLİĞİ İLE DOKAP BAŞKANLIĞI’NA SUNDU.

Giresun’da turizm alanı ilan edilen Kümbet, Bektaş, Kulakkaya ve Sis Dağı yaylalarının imar düzenlemesi ile turizm yatırımına açılması için başlatılan çalışma dahilinde Giresun Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde 11 kurum/kuruluşun bir araya geldiği çalıştayın ön raporu hazırlandı.

Ekim-Kasım 2015 tarihlerinde Giresun Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde yapılan Giresun Turizm Çalıştayından çıkan, “Turizm Alanlarının Yatırıma Tahsisi ile ilgili Sorunlar ve Çözüm Önerileri Raporu” Giresun Valisi Hasan Karahan ve DOKAP Başkanı Ekrem Yüce’ye takdim edildi.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu,Genel Sekreter Şükrü Cebeci,DOKA Giresun Koordinatörü Murat Aladağ’ın bulunduğu ziyarette Giresun Valisi Hasan Karahan’a,ilimizin turizm bölgeleri olan yaylalarda   imar düzenlemesinin yatırımlar için önemini içeren rapor takdim edildi.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu;”Giresun’da yer alan turizm alanlarının yatırıma açılabilmesi için imar düzenlemelerinin yapılması gerekmektedir.Bu noktada sizlerin destekleri bizler için önemlidir.”dedi.

Giresun Valisi Hasan Karahan ise;”Turizm alanlarının yatırıma açılabilmesi için imar planının yapılabilmesi ve kamu arazilerinin ihale süreci tek ayaklı olmadığı gibi,Bakanlık bağlantısı da bulunmaktadır.Sürecin içinde yer alarak,Turizm Bakanlığı Müsteşarlık düzeyinde konunun netleştirilmesi için girişimlerde bulunacağız.”diye konuştu.

Diğer yandan DOKAP ziyaretinde konuşan GTSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, DOKAP’ın turizm eylem planında öncelikli yatırım alanları çalışmasında desteğinin önemine değindi.

DOKAP Başkanı Ekrem Yüce ise;”DOKAP olarak bölgenin turizm merkezlerinin imar planlarının yapılması için projemiz mevcut. Bu konuda bir biriyle örtüşen bir çalışma gördüm, önümüzdeki dönemde planlarımızın detaylandırılmasında ortak çalışma yürütmek ve Giresun projesinin bölgenin örnek modeli olmasında sizlerinde katkıları önem teşkil etmektedir.Turizm alanlarında öncelikli imar düzenlemesi bölgelerin genel gerekçeleri ile tekrar gözden geçirilmesi gerekmektedir.Bu noktada Şubat ayının ilk haftası tekrar bir değerlendirmede bulunabiliriz.”sözlerini vurguladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?