TURİZM ÇALIŞTAYINDA KİMLER UNUTULDU?

TURİZM ÇALIŞTAYINDA KİMLER UNUTULDU?

Bostancı, yetkilileri daha dikkatli olmaya davet etti.

Giresun Turizm il eski Müdürlerinden köşe yazarımız Mürsel Bostancı, TDK’nin Giresun’da organize ettiği Turizm Çalıştayı’nda turizm il müdürünün bulunmamasının büyük eksiklik olduğunu söyledi.

Bu konuda bir köşe yazısı yazan Bostancı; “Ben emekli Kültür ve Turizm Müdürü olarak yapılan bu hizmetin zorluğunu ve ilimize kazandıracağı faydaları tahmin ediyorum, ama ilgili kurumlar ve yetkili kişiler davet edildiği sürece faydalı olur. Kültür ve Turizm Sözcüğü derinlemesine incelenip araştırma yapılıp bilgi sahibi olduktan sonra konulara sahip olunur. Şahsımı üzen taraf böyle bir Çalıştay’da Bakanlığın temsilcisi Kültür ve Turizm İl Müdürü yoktur. Merak ediyorum bu konu hakkında kim ilimiz ile ilgili araştırma yapmış ve faydalı bilgi verdi. Bu Çalıştay’ın içeriğini topluma kim anlatıp faydalanmasını sağlayabilir. Katılımcı kurumlar ve arkadaşlar branşlarında üstün vasıflıdır onların şahsına sözüm yoktur. Davetiye çıkartan yetkili bey bu prosedürü bilmeliydi. Eğer ki bilmiyorsa hizmette noksanlık var demektir.

Beklerdim Kültür ve Turizm Müdürü, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan belgeli İşletme Müdürleri ve Sanayi Ticaret Odası Başkanı benim bakış açıma göre olması gereken kurumlardı. İlimizde yatırıma yön veren sermaye sahipleri bu kurum ve kişilerdir. İlimizde kazanılıp yatırıma dönebilecek 2 tane gelir kaynağı var. Fındık ve turizm… Bunları kaybettiğimiz zaman Yunanistan gibi batarız. Yunanistan’ında bütçesi turizm ve gemi nakliyesiydi. Bunlar hizmet sektörüdür.”dedi.

Mürsel BOSTANCI’nın yazısının devamını kendi yazısında bulabilirsiniz..

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?