“TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ BETONA GÖMÜLMÜŞTÜR”

“TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ BETONA GÖMÜLMÜŞTÜR”

CHP, milletvekilleri aracılığı ile ülkede yaşanan ekonomik krizi konunun taraflarına anlatmak için harekete geçti.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK’da alınan kararla illeri ziyaret eden milletvekilleri, kentlerde bulunan STK’lar ve iş dünyasının aktörleri ile toplantılar yapacak.
Bu kapsamda, Giresun’a da İzmir milletvekili Kamil Okyay Sındır geldi.
Sındır, beraberinde CHP Giresun milletvekili Necati Tığlı ve il başkanı Fikri Bilge ile birlikte, parti binasında basın toplantısı düzenledi.
Söz konusu toplantıda Giresun milletvekili Necati Tığlı, 12 Eylül’ün demokrasinin askıya alındığı gün olarak tarihe geçtiğini hatırlatarak, demokrasi şehitlerini saygıyla andığını ifade etti.
Tığlı, son süreçte yaşanan ekonomik kriz için defaten hükümete uyarılar yaptıklarına dile getirerek, dikkate alınmadığını belirtti.
CHP İzmir milletvekili Kamil Okyay Sındır, CHP genel merkezi tarafından alınan karar doğrultusunda, Türkiye genelinde ekonominin tarafları ile toplantılar yapmak üzere, sorumluluk aldıklarını ifade etti.
Türkiye ekonomisinin çok kötü ve yönetilemez durumda olduğuna dikkat çeken Sındır, Türkiye’deki ekonomik tablonun ABD Başkanı Trump’ın attığı birkaç tweet ve Rahip Brunson’a bağlanmaya çalışıldığını, bu söylemlerin gerçeği yansıtmadığını savundu.
Türkiye’nin beş temel sorunla karşı karşıya olduğunu vurgulayan Sındır, bunların, eğitim, dış politika, adalet ve yargının bağımsızlığını kaybetmesi, terör ve ekonomi politikaları olduğunu dile getirdi.
Sındır, milli eğitimin vazgeçilmez kuralı karma eğitimin ortadan kaldırılmaya çalışıldığını ifade ederek, Atatürk ilkelerinden uzak bir eğitim politikası güdüldüğünü iddia etti. Dış politikanın hükümet politikası değil, devlet politikası olması gerektiğini belirten CHP İzmir milletvekili Sındır, Suriye politikasında hükümetin acziyet içinde olduğunu, kişisel hırslar ve ihtirasla dış politika yönetilemeyeceğini söyledi.
Sındır, adalet ve yargının bağımsızlığı ilkesinin güvenilirliğini yitirdiğini kaydederek, ülkede terör probleminin ortadan kaldırılamadığını ifade etti.
Türkiye’nin en önemli probleminin ekonomi politikaları olduğunu vurgulayan Sındır, ülkenin dış borçlarının AKP döneminde büyük oranda arttığını, ülkenin geleceğinin üretimden uzaklaştırılarak betona gömüldüğünü, bununla doğru orantılı olarak ta işsizliğin çift haneli rakamlara ulaştığını sözlerine ekledi.
CHP milletvekili Sındır, iki gün boyunca Giresun’da STK ve iş dünyasının lider kuruluşları ile toplantılar yapacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?