UZUNALİOĞLU’NDAN TATLI’YA BİR CEVAP DAHA

UZUNALİOĞLU’NDAN TATLI’YA BİR CEVAP DAHA

CHP İl Başkanı Av. Gültekin Uzunalioğlu ile AKP İl Başkanı Kenan Tatlı arasındaki ekonomi polemiği hız kesmeden devam ediyor. Uzunalioğlu’nun cevabına cevap veren Tatlı’ya, Uzunalioğlu’ndan bir cevap daha geldi. Uzunalioğlu yaptığı açıklamada; “Sayın Tatlı reform nedir bilmesek inanacağız söylediklerinize. Soruyorum size asgari ücrete veya emekliye zam yapmak dünyanın hangi ülkesinde reform olarak kabul edilmektedir? Buna dünyada herhangi bir ülkeden tek bir örnek göstermenizi rica ediyorum sizden. Sevsinler sizin “reform”larınızı. Anlaşılıyor ki siz konudan epey uzaksınız. TC Merkez bankası resmi verilerine göre 2022 haziran ayı itibariyle resmî ÜFE artışı %138! Asgari ücrete verilen ara zam ise %30 ve siz buna reform diyorsunuz öyle mi? Komik olmayın Sayın Kenan Tatlı.

İğneden ipliğe her kaleme resmî rakamlara göre en az %138 zam gelmişken, asgari ücrete verilen %30’luk sadaka gibi ara zamma siz reform deyince reform mu olacak sanıyorsunuz? Siz kimi kandırıyorsunuz? Verilen ara zamlarla, enflasyon karşısında ezilen ücretlilerin kaybı karşılanmamıştır bile. Siz bir de buna reform diyerek bizimle alay mı ediyorsunuz? Ayrıca açıklamanızda AKP iktidarının icraatlarını görmezden geliyorsunuz demişsiniz.

Bilakis Cumhuriyet tarihinin en kötü ekonomik icraatlarını keşke görmezden gelebilseydik, hatta mümkün olsa da görmeseydik. Başımıza ne geldiyse zaten sizin bu aşırı özgüvenli ama ülkemizi tüm dünyada yalnızlaştıran acemi icatlarınız ve icraatlarınız yüzünden geldi. Anlaşılan tek adam rejiminde sizin adeta gözünüz kör olmuş, çarşıdan pazardan haberiniz kalmamış. Hemen hemen her haneden gelen “geçinemiyoruz” feryatlarını duyamayacak kadar halktan kopuksunuz demek.

Size tek duam “Allah kimseyi yanlışı savunacak kadar kör etmesin”. Anlaşılan o ki siz bizim uyarılarımızı anlayamayacak kadar konudan bihabersiniz. Hiç zorlamayalım öyleyse. En iyisi siz iktidarda kalan son 10 ayınızda rahatınızı bozmayın ve sefasını süredurun, biz iktidara gelince toparlarız sizin dağıttığınız ekonomiyi. Bunu söylerken yapılan yanlışların hesabını da sormayacağız sanmayın sakın ha.” Dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?