VALİ HARUN SARIFAKIOĞULLARI, “AÇIK KAPI”DA İNCELEMELERDE BULUNDU

VALİ HARUN SARIFAKIOĞULLARI, “AÇIK KAPI”DA İNCELEMELERDE BULUNDU

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, 8 Ağustos Çarşamba
günü İçişleri Bakanlığı’nın vatandaş odaklı hizmetlerinden biri
olan “Açık Kapı Milletin Kapısı” uygulamasının hizmet verdiği
Giresun Valiliği’ndeki başvuru noktasında incelemede bulundu.

Giresun Valiliği Hizmet Binası A Blok Girişinde hizmet veren “Açık Kapı Milletin Kapısı” uygulamasıyla ilgili büro görevlilerinden yapılan müracaatlara ilişkin bilgi alan Vali Sarıfakıoğulları, başvuruların dağılımı ve kurumlar tarafından ne kadar sürede cevap verildiğine ilişkin raporları inceledi.
Büro çalışanları tarafından Vali Sarıfakıoğulları’na sunulan bilgilere göre; 13 Nisan 2018 Cuma günü Valiliğimiz bünyesinde hizmete giren İçişleri Bakanlığımızın vatandaş odaklı hizmetlerinden biri olan “Açık Kapı Milletin Kapısı” uygulamasına bugüne kadar toplam 178 vatandaşımızın başvuruda bulunduğu, bu başvuruların 78’ine olumlu, 18’ine olumsuz ve 72’sine ise kısmen olumlu olarak ilgili kurumlarca cevap verilmiştir.

Vali Sarıfakıoğulları tarafından bizzat yakından takip edilen “Açık Kapı Milletin Kapısı” uygulaması aracılığı ile vatandaşlarımızın ilettiği bütün talep ve şikâyetler İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan bir yazılım sistemindeki havuzda toplanarak, elektronik yazılım alt yapısı ile ilgili kurumlarda belirlenen irtibat görevlilerine iletiliyor.
Kurum görevlileri ve birim sorumluları tarafından alınan bu başvurular ise sisteme kayıt tarihinden itibaren hiç bekletilmeden işleme alınarak en geç 7 gün içinde cevaplandırılırken, verilen cevaplar ayrıca, başvuruların okunabileceği bir link ile birlikte cep mesaj (SMS) olarak da vatandaşa bildiriliyor.
Vatandaşlar Açık Kapı uygulamasına;

  • Yüz yüze Açık Kapı personeli aracılığı ile,
  • İnternetten https://www.acikkapi.gov.tr adresi üzerinden,
  • Mobil cihazlar (Akıllı telefonlar vb. yüklenecek Açık Kapı uygulaması) üzerinden başvuru yapılabilmektedir.
    Başvurunun alındığına dair kısa mesaj (SMS) ile başvuru sahibine bilgilendirme yapılmakta olup, verilecek olan sorgulama numarası ile başvuruların takibi de yapılabilmektedir.
    Başvuran vatandaşlarımız isterlerse, Açık Kapıdaki görevli personellerden başvurularının süreci ile ilgili bilgi de alabiliyor.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?