Hatice SATGUN
Hatice SATGUN
hatice@giresungundem.com
VALİ SARIFAKIOĞULLARI BU İLDEN GÖNDERİLMEMELİ..
  • 0
  • 288
  • 21 Ocak 2020 Salı
  • +
  • -

Merhaba Kıymetli Okuyucular Mutlu haftalar ve nice güzel yıllar dileyerek selamlıyorum hepinizi. Malumunuz kış yoğun şartlarda, yükseklerde kar, sahilde yağmur ve kapalı hava olarak soğukluğunu göstermeye başladı.

Giresun’da da doğalgaza geçiş ile beraber evlerin tüten baca sayısı azaldı git gide. Elektrikler zaman zaman kesintiye uğrayınca evler, işyerleri buz tutmaya başladı nedense. Geçen hafta gerçekleşen GİRESUN daki elektrik kesintisi de gündüz saatlerini felç etti. Tabi hayatları da. Madur olanlardan biri de ben oldum. Kronik ve Akut astım amfizem bronşektazi hastasıyım. Asla bu tür eylemlerde bizim gibileri düşünen firmalar, işletmeler olmadı.

Sağlık sorunları olanlar ile cihaza bağlı hayat sürdürenlerin hayatları da kaydı gitti bir anda. Ben hastaneye düştüm. Aşırı antibiyotikler yüklendi ciğerler gitti. Serumlar içinde yüklenen ilaçlar vücuda geri dönüşümü mümkün olmayan hasarlar bıraktı. Vücut yIprandı. Çekilen acılar cabası. O gün bugündür yatağımdan kalkamıyorum. Birçok insan üşüttü ve bir anda hasta oldu. Elektrik kesintilerine devam edeceklerini bildiren şahsiyetler ( elektrik dağıtım firması) Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları’nın görüşmesi neticesinde ileriki bir tarihe ertelendi. Sayın valimize inanınınz minnettarım.

Tüm Giresunlular adına çok teşekkür ederim. Dert çekmeyenler bünün ne demek olduğunu bilemezler. Sayın Vali’mizin hakkında son günlerde şehrimizden ayrılacak ayrılmayacak gibi konular gündeme gelmeye başladı. Giresun için bir denge olarak ve kazanım olarak görüyorum kendisini ve Giresun bunu değerlendirmeye devam etmelidir diye düşünüyorum. Bu arada gelen giden küçük büyük eline fırsat geçiren fırsatçılar tarafından Giresun’a verilen zararların sona ermesini, Giresunluların artık yeterince geç kalmış olmalarına rağmen bu şehre, şehirlerine sahip çıkıp korumaları gerektiğini, bir kişi bile olsa Gazi Caddesi’ne çıkıp; ‘Bu şehri sahipsiz mi sandınız?!’ Diye bağırmasını istiyor gönlüm.

Herkes olduğu yerde hükümdar, herkes kahvelerde Bakan, milletvekili ahkamı kesen, tek tek çatlak ses olarak değil, gelişen olaylara karşı sesi çıkan, sorgulayan, hesap soran, fikir üreten ve yorumlayan birer Giresunlu görebilmeyi diliyorum artık! Sağlık dolu mutlu yarınlar için selamlar sevgiler, saygılar gönderiyorum hepinize. Allah’a emanet olunuz…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM