Vali Sarıfakıoğulları Koltuğu Harmanşah’a Devretti

Vali Sarıfakıoğulları Koltuğu Harmanşah’a Devretti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, koltuğunu Abdullah Bozbağ İlkokulu 3-D sınıfı öğrencisi Zeynep Sude Harmanşah’a devretti.
Giresun Valiliği önünde 23 Nisan Salı günü saat 09.00’da Atatürk Anıtına Çelenk sunma törenleriyle başlayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri aynı gün saat 09.30’da Valilik Makamında gerçekleştirilen temsili görev devri ile devam etti.
Temsili olarak Vali Makamını devralan Abdullah Bozbağ İlkokulu öğrencisi Zeynep Sude Harmanşah “Sözlerime, biz çocuklara bu bayramı hediye eden, tüm dünya çocuklarıyla paylaşmamızı sağlayarak, bize bu mutluluğu yaşatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarına, bu ülke için canlarını ortaya koyan aziz şehitlerimize ve gazilerimize rahmet ve şükranlarımı sunarak başlıyorum.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, millet egemenliğini hakim kılmak için 23 Nisan 1920 de TBMM’sini açmış ve bu günü biz çocuklara armağan etmiştir. Bu özel ve anlamlı günde hepinize hoş geldiniz diyorum. Ayrıca tüm arkadaşlarım adına bu makamı temsil etme şansını bize sunan, makamın gerçek sahibi Sayın Vali’me de çok teşekkür ediyorum” dedi.
Sembolik Vali Harmanşah, Makam koltuğunu devraldıktan sonra neler yapmak istediğini de aktararak; “Sokak hayvanlarına sahip çıkalım, ilimizdeki doğal ve tarihi turizm çalışmalarını artıralım, ilimizdeki geri dönüşüm kutularını artıralım, ilimizdeki otopark sorununu çözelim, çocukların özgürce oynayabileceği yeşil alanları çoğaltalım, ilimizdeki yolları ve kaldırımları engelli vatandaşlarımızın rahat kullanabileceği duruma getirelim, tüm okul bahçelerine çocuk oyun parkları yapalım” diyerek telefonla İl Milli Eğitim Müdürü’nü arayıp “Oyun parkları biz çocuklar için çok önemlidir. Bu yüzden her okul bahçesinde, çocukların oynayabileceği bir oyun parkı olmalıdır. Bu konuyla ilgilenin” diye talimat verdi.
Bu vatanın; bugünün küçüğü yarının büyüğü çocuklara emanet edildiğine dikkat çeken Harmanşah “Çok kıymetli bu emanete en iyi şekilde bakacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” diyerek dilek ve temennilerini dile getirdi.
Karşılıklı konuşmalar ve sohbetlerin ardından Vali Sarıfakıoğulları, Valilik Makamını devralan Zeynep Sude Harmanşah’ın ve tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar