Vefa Destek Grubu Vatandaşın Hizmetinde

Vefa Destek Grubu Vatandaşın Hizmetinde

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında, İçişleri Bakanlığının, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar için koyduğu sokağa çıkma yasağından sonra söz konusu vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Giresun Valiliği tarafından bazı tedbirler alındı.
İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen ek genelge ile 81 il ve bağlı ilçelerinde kurulması istenilen “Vefa Sosyal Destek Grubu” ve “Vefa İletişim Merkezi” Giresun İl Merkezi ve İlçelerde de oluşturularak 22 Mart 2020 Pazar günü itibariyle çalışmalarına başladı.
Giresun İl Merkezi ve ilçelerde oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” tarafından, ihtiyaç duyulması halinde öncelikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın, ilk etapta gıda ve ilaç gibi temel ihtiyaçları karşılanmaktadır.
İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama/yasaklama getirilen vatandaşlarımız 112, 155, 156 numaralı telefonlar üzerinden ihtiyaçlarını bildirebileceklerdir. Bu çağrıların cevaplandırılması ve gerekli hizmetlerin üretilmesi için ihtiyaç duyulacak sayıda başta kolluk birimleri olmak üzere yeteri sayıda kamu görevlisi/ekip ve araç görevlendirilmiştir.
Belediye sınırları içinde emniyet ve zabıta, köylerde ise jandarma ekipleri ve muhtarlar aracılığıyla bu ihtiyaçların dağıtımı yapılırken hijyen kurallarına da azami dikkat gösterilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?