YAMAK: HARUN CİCİ’NİN GİRESUN SEVDASI BİR BAŞKADIR

YAMAK: HARUN CİCİ’NİN GİRESUN SEVDASI BİR BAŞKADIR

Ahmet Aydın Yamak (Giresun Belediye Başkan Emekli Yardımcısı)

Mart ayında yapılacak Mahalli idareler seçimlerine partiler tüm hazırlıklarını yaparak Belediye Başkanlığı seçimlerine ağırlık vermeye başladı .AK partili Mevcut Başkan Giresun için yaptıklarını yapacaklarını anlatarak yeniden seçimlere ağırlığını koyarak şansını artırmaya çalışıyor .CHP kayıtlı üyeleri ile önseçim yaparak adayını belirledi ve birlik beraberlik görüntüsü vererek sahadaki çalışmalarına hız verip seçimi kazanmak için var gücü ile çalışıyor.

İYİ parti,  Batlama Vadisi’nden biri olan Harun Cici ‘yi aday gösterdi .

Ben bugün sizlere Harun Cici ‘den bahsetmek istiyorum

Giresun Tanıtım Günleri’nin birincisini Ankara ,İstanbul ve Giresun’da sergiledikten sonra zamanın Valisi rahmetli Ali Haydar Öner beyin kararı ile sergiyi Almanya’ya götürmeye karar verdik ve oradaki görüşmeleri yapmak üzere beni görevlendirdi .

Ve ben Almanya’da bulunan iş insanı Harun Cici ile temas kurarak yanına gittim.

Giresun’da bulunduğu dönemde Ticari işlerimiz nedeni ile bankada çalıştığı dönemden tanıdığım Harun beyi daha yakından tanımak fırsatı buldum .

Hiç vakit kayıp etmeden tanıdığı Giresunlu iş adamları ile temas kurarak çalışmalara başladı ve bir araya geldiğimiz ve toplantılar yaptığımız kişiler bu işe dört elle sarılarak serginin mutlaka Almanya’da açılmasına karar verdiler .

Harun beyin Giresun sevgisi o kadar büyük ve vazgeçilmezdi ki sabah akşam tüm işlerini bırakmış bu işle uğraşıyordu .

Son toplantıda bir araya geldiğimiz iş insanları kararlarını açıklamadan” Bizlere Giresun’a Hizmet etmek imkanı veren ve bizleri bir araya getire Harun Kardeşimize teşekkür ediyoruz diye lafa başladılar ve yapacaklarını sıralamaya başladılar .

Kendi aralarında aldıkları karar doğrultusunda Almanya’ya gelecek olan Sayın Vali’nin Belediye Başkanının ve eşlerinin uçak gidiş geliş masraflarını bir iş adamı üstlendi

Sergi alanının yapılacağı yerin kirası araçların boşaltılıp yüklenmesi işini için olan masrafları bir iş adamı üstlendi .

Gelecek insanların konaklama ve iaşelerini ve doğacak diğer masrafları Harun Cici karşılamayı kabul ederek bu işi yapacaklarını karar altına alarak imzaları attılar.

Harun beyin Giresun aşkı Giresun sevgisi o kadar büyük o kadar yoğundu ki yüzünden gülücükler saçıyordu..

Beni bir saniye olsun yalnız bırakmadan hep Giresun’dan konuşalım istiyordu.

Beni sevgi ile Giresun’a uğurlarken sık sık “Geliş tarihini bana bildir ben her şeyi  yoluna koyarım” diyordu

Giresun’a döndüm, raporu sayın Vali’ye sundum.

Aradan yıllar geçti Harun beyin içindeki Giresun sevdası hiç azalmamış ki Şimdi Belediye Başkanlığına aday oluyor..

Seçimi kazanır kayıp eder bilemiyorum ama bildiğim bir şey varsa onun Giresun sevgisi, hizmet alanında Avrupai görüşü Giresun’a çok şey kazandıracaktır.

Yolu uzun ve  Zor..

Ama  ben O’na canı yürekten başarılar diliyorum

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?