YENİ BİR “ÇİLESİZ” Mİ DOĞUYOR?

YENİ BİR “ÇİLESİZ” Mİ DOĞUYOR?

GİRESUN, CHPLİ ÖMER CEBECİ’Yİ KONUŞUYOR

Giresun İl Genel Meclisi’nin CHP Tirebolu üyesi Ömer Cebeci’nin 3,5 yılda ortaya koyduğu denetleyici siyaset anlayışı taktir topluyor.

Efsane Milletvekili Mustafa Çilesiz’den sonra CHP’nin yeni bir halkçı siyasetçi çıkarması gelecek adına umutları artırırken, Giresun’da siyaset yapan çoğu rakip siyasetçi de Cebeci’ye olan hayranlıklarını ifade etmekte geri kalmıyor…Cebeci sayesinde Giresun Özel İdare’de kısmi bir düzen oluştuğunu anlatan üst düzey bir siyasetçi, “Ben ismimi versem yanlış olur. Bizim partide de keşke Ömer Cebeci gibi bir İGM üyesi olsaydı.

3.5 yılda işin hakkını verdi. Ekonomisi zayıf olmasına rağmen kamu haklarını bu kadar cesur ve içten savunması inanılmaz. CHP’de yıllar önce, 24 saat halk ile iç içe yaşayan Mustafa Çilesiz’den bahsediliyordu. Şimdi de sayın Ömer Cebeci var. 25 yıldır siyasetin içindeyim.

Ömer Cebeci gibi bir İl Genel Meclisi üyesi ilk defa görüyorum. Bu işi seviyor ve çıkarsız şekilde ilini ve devletini koruyor .Bu tür başarılı olacağını tahmin ettiklerini sanmıyorum. Yoksa CHP böyle kişileri genelde liste dışı bırakırdı. Demek ki gözden kaçtı. İlk seçimde CHP’nin içinde bulunduğu blok iktidar olursa, Ömer beyi umarız İl Genel Meclisi Başkanı yaparlar. Başkan olursa, bu il 80 yılda göremediği hizmetleri görür.

Keşke CHP Genel Merkezi böyle halk adamlarını, siyasi kavgalar içinde yok etmese. Politikacı her yerde var ama Cebeci gibi devlet adamı yok. Bunları buldun mu elinde tutacaksın. Bu insanlar üretecek ki dolar düşsün. Ama fırsat vermek lazım. 5 yılda bir ortaya çıkan ve bu özel idare ekonomik olarak çökerken tek söz etmeyen kişileri bakan yapsanız şehre ve ülkeye ne faydaları olacak. Ömer beyi zevkle takip ediyor çoğu parti. Cebeci temiz insan olduğu için yanlışı eleştirmekte korkmuyor. Temiz olmayan kişiler ise susuyor. Asıl mesele bu. Susan insanlardan kimseye fayda gelmez” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Biz Sayın Ömer Cebeci Herzaman desteği bizden tamdır çünkü iyi siyaset sürdürüyor👏 halkın👨‍👩‍👧‍👦içinden geldiği için ben Şahsen isterim ki Tirebolu Belediye başkanı Olmasını👍Ömer Başkan, destek full bizden. Saygılar selamlar Tireboludan Avni Cebeci🤗

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?