Zor Ayrılık

Zor Ayrılık

Haber:Namık Baltaoğlu

Görev yaptığı süre içinde Giresun’da taraflı tarafsız tüm kesimlerin Emniyet Müdürü olan ve OHAL’de dahi dengeli ve hukuka uygun adımlar atan Emniyet Müdürü Uğur Öztürk’ün, görevden alınmasına hala kimse tam olarak inanamıyor. Öztürk’ün görevden alınmasına, gazeteci ve köşe yazarlarının yüzde 90’lık bölümü facebook adreslerinden tepki verirken, Öztürk dün Gazetecilerle vedalaştı.

Çıkarılan kararname ile Giresun Emniyet Müdürlüğü görevinden Polis Başmüfettişi olarak atanan Uğur Öztürk, Giresun Gazeteciler Derneğine veda ziyaretinde bulundu.

Çıkarılan kararname ile Giresun Emniyet Müdürlüğü görevinden Polis Başmüfettişi olarak atanan Uğur Öztürk, Gazeteciler Derneği’ne veda ziyaretinde bulundu. Başkan Bekir Bayram, yöneticiler ve basın mensupları tarafından karşılanan ve çiçek takdim edilen Öztürk,görevde bulunduğu 3 yıllık süreçte yaptığı başarılı çalışmalarla ve toplumun her kesimiyle kurduğu sıcak ve samimi diyaloglarla takdir topladı.

Ziyaret sırasında Giresun basınından övgüyle söz eden Uğur Öztürk” Giresun’da görev yaptığım süreç içersinde basın mensuplarımız olarak sizlerden büyük destek gördüm. Yaptığınız düzeyli ve objektif habercilikle benim ve teşkilatımın çalışmalarını kamuoyuna doğru ve eksiksiz bir şekilde aktararak hizmet şevkimizi artırdınız. Tüm basın/ yayın organlarımıza ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantıda, görev yaptığı süreçle ilgili görüş ve düşüncelerini dile getiren Öztürk şunları söyledi:” Giresun’da görev yaptığım 3 yıl içersinde ben ve teşkilatım, halkımızın huzur içersinde yaşaması, can ve mal güvenliğinin en iyi şekilde sağlanması için gece-gündüz var gücümüzle çalıştık. Muhtarlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, mahalle imamlarımızla, kurum ve kuruluşlarımızla, esnaflarımızla karşılıklı ziyaretlerde bulunduk. Halkımızla bir araya geldik. Kurduğumuz bu diyaloglar ve görüş alışverişleri sayesinde şehrimizin huzur ve güvenliğini çok daha iyi sağlama imkânına kavuştuk.”

Öztürk, duygu yüklü veda konuşmasını,” Buradan herkese selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Hakkınızı helal edin,ben de hakkımı helal ediyorum.Hoşça kalın” diyerek tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?