15 Temmuz ‘Millet Destanı’ Demokrasinin Zaferi

15 Temmuz ‘Millet Destanı’ Demokrasinin Zaferi

15 Temmuz’da Türkiye’ye saldırdılar… Tanklarla, silahlarla halkın üzerine gittiler… Gazi Meclis’i bombaladılar…

Türk Milleti 15 Temmuz gecesi darbecilere ‘dur’ dedi, Türk siyasi tarihine altın harflerle bir destan yazdı. 15 Temmuz, birlik ve beraberliğimizin çok güçlü bir teyidi oldu. Geçen iki haftanın nihayetinde geriye dönüp baktığımızda, bütün farklılıklarımızı unutarak o gün ve sonrasında darbe girişimine karşı bir ve beraber olduğumuzu bütün dünyaya gösterdik.

Gün kardeşlik, kenetlenme, omuz omuza verme günüdür.  15 Temmuz ‘Millet Destanı’ Demokratının Zaferi 15 Temmuz ‘Millet Destanı’’ 15 Temmuz artık demokrasi bayramıdır… 15 Temmuz istiklal bayramıdır artık… 15 Temmuz gecesinden 16 Temmuz şafağına kadar her demokrat gibi

sokaklardaydım ben de… 15 Temmuz gecesi bu halkın bir mensubu olmakla gurur duydum…

15 Temmuz gecesi bir kez daha gördüm ki bu millet çok büyük ve çok cesur bir millet…

“15 Temmuz’dan bu yana siz aziz milletimiz, meydanlarda milli irade destanı yazdınız. Bu birliktelikle alçak darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlandı.

“DARBEYE KARŞI TOPLUMUMUZ ADETA KENETLENDİ’’

“Türkiye Cumhuriyeti’nin iki tane şanlı destanı var. Çanakkale destanı ile Sakarya destanı. Bu millet 15 Temmuz akşamı üçüncü destanı Demokrasi destanını yazdı.

Ülkemiz bu zaman kadar çok darbeler, muhtıralar gördü. Fakat ilk kez milletin iradesini temsil eden Millet Meclisinin bombalandığı bir darbeyi yaşadı.

Milletin vergileri ile alınan uçak, helikopter, tank ve bütün mühimmatları millete karşı kullanılan bir darbeyi gördü. Allah aşkına bu nasıl bir gözü dönüşlüktür. Bu nasıl bir akla hizmet etmektir. Sen

talimatı kimden aldın da bu milletin canına malına kastederek yönetimi ele geçirmek istiyorsun. Bizim Peygamber ocağı dediğimiz kutsal saydığımız askeriyeye sızarak emanet ettiğimiz kınalı kuzularımızı

kullanarak bu milletin karşısına çıkma cesaretini nereden alıyorsunuz. O üniformayı giyen her taşıyan darbeci değildir bunu ayırt etmek gerekir. Bunlar askeriyeyi kullanarak kendilerini oraya saklamış yeri

geldiğinde hainlik yaparak darbe yapmayı planlayan alçaklardır. Darbe yapma girişimine kalkışanlar bir kez daha şu gerçeği gördüler. Türk milleti demokrasi konusunda engin bir tecrübeye sahip ki, hiç

kimse bu büyük milletin iradesiyle oyun oynayamaz. Hiç kimse bu büyük milletin demokrasi aşkıyla ve özgürlüğüyle asla ve asla boy ölçüşemez. Vatandaşların siyasi görüş ayrımı gözetmeksizin günlerdir meydanları doldurdu . “Ülkesine, milletine, vatanına, toprağına, bayrağına sahip çıkmak için toplumun tüm kesimleri meydanlara çıktı ve bu darbe terörüne karşı bir dakika sonrasını düşünmeden duruşunu ortaya koydu.

Darbeye karşı toplumumuz adeta kenetlendi. Bu birliktelik, bu alçakça girişimin başarısız olmasını sağladı. Milletimiz tüm dünyaya zor zamanlarda nasıl birlik olunacağını göstermiş ve meydanlarda milli irade destanı yazmıştır.”

Türk milletinin tüm katmanlarıyla milli iradeye sahip çıktı. “milletimiz, belki de bin yılda aşılamayacak bir merhaleyi kenetlenerek bir gece de aşmış oldu. Dolayısıyla bu milletimizin birliği ve beraberliği için önemli bir dönüm noktasıdır. Milletimizin hür iradesini ayaklar altına almak isteyen ve bu uğurda masum vatandaşlarımızın kanını döken hainlere milletimiz, dik duruşuyla cevap verdi.

“15 Temmuz destanını yazan aziz milletimizi yürekten, kalpten selamlıyor, teşekkür ediyorum. Böyle bir milletin, böyle kahraman bir milletin bir evladı, ferdi olmaktan büyük bir gurur duyuyorum”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?