15 Yaşında Lösemiye  Yenik Düştü

     15 Yaşında Lösemiye  Yenik Düştü

    SEDAT KARAKAYA

Okuldan geldikten sonra ateşler içinde kalan Mert’in lösemili olduğu ortaya çıkmıştı.Uzun süredir tedavi gören 15 yaşındaki lise birinci sınıf öğrencisi Mert Özdemir,yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.O’nun acı haberi ailesi başta olmak üzere,okul arkadaşlarını da derin yasa boğdu.

Giresun Bulancak’ta yaşayan Köksal ve Şükriye Özdemir çiftinin 3 çocuğundan biri olan lise birinci sınıf öğrencisi Mert Özdemir, yakalandığı lösemi hastalığına  yenik düştü.

MERT,SON NEFESİNE KADAR AİLESİNİ TESELLİ EDİYORDU

Yaklaşık bir buçuk yıldır Samsun Tıp Fakültesi’nde tedavi gören Mert’in hastalığı son aşamasında yeniden tekrarladı. 15 yaşındaki Mert’in yaşama tutunabilmesi için tek çarenin ilik nakli olduğu bildirilmişti. Ancak o iliği beklerken Azrail ise O’nu bekliyordu.Hayatının baharındaki Mert,doktorlarının tüm çabalarına rağmen kurtarılamayarak genç yaşta veda etti.

BULANCAK’TA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Mert’in  iyileşmesi adına  tüm imkanlarını seferber eden ailesinin, maddi ve manevi olarak durumları artan tedavi masrafları karşısında zor duruma düşmeye başlamıştı. Hayatının baharında amansız bir hastalıkla mücadele eden Mert Özdemir,lösemi hastalığına yakalandığına değil ailesinin çektiği acıya dayanamıyordu.Ailesini hasta ve yorgun haliyle teselli etmeye çalışıyordu.Canı çok yandığı zamanlarda bile ailesine,”Üzülmeyin ben kendimi çok iyi hissediyorum” diyerek teselli ediyordu.

Yaşı küçük, yüreği büyük Mert,bu hastalığa yakalanıp saçlarının kazındığı zamanda okuluna son kez gitmişti.Bu gidişinde kendisini zor tanıyan öğretmen ve okul arkadaşları adeta başında ölmüşcesine ağıtlar yakmıştı.Onları da teselli etmişti Mert.Fakat hastalığı gün geçtikçe ilerleyen Mert,bu hastalığa daha fazla dayanamayarak gözlerini yumdu.Mert Özdemir,Bulancak merkez Orta Camii’de kılınan cenaze namazının ardından gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?