54 ARAÇLIK YARDIM KONVOYU YOLA ÇIKTI

54 ARAÇLIK YARDIM KONVOYU YOLA ÇIKTI

Giresun halkının gösterdiği dayanışma ve birliktelik ruhu taktir aldı

Türkiye depremin yaralarını sarmak için adeta seferberlik başlatırken,Giresun halkı da adeta tek yumruk olarak il genelinde ciddi oranda destek sağladı

Giresun AFAD öncülüğünde tırlara yüklenen yardım malzemeleri dün konvoy halinde deprem bölgesine gönderildi.

Giresun Valisi Enver Ünlü halkın desteğine teşekkür ederken,36araçlık malzemenin bölgeye gönderildiğini dile getirdi

Giresun Valiliği ise AFAD Konvoyunun hareket etmesi ile ilgili şu bilgileri verdi

“Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve ilimizden de hissedilen 7,4 büyüklüğündeki deprem sonrası afet bölgesine Giresun’dan bir yardım konvoyu daha yola çıktı.

Deprem haberinin alınmasının hemen akabinde arama-kurtarma ve ilk yardım gibi acil ihtiyaçları karşılamak üzere ilk etapta yola çıkan ekipler pazartesi ve salı günü parça parça yola çıkmıştı. Depremin 3’üncü gününde ise toplanan yardımlar ve hazırlanan araç-gereçler bir konvoy halinde bölgeye hareket etti.

Sayın Valimiz Enver Ünlü’nün depremzedelere destek çağrısının ardından afetzede vatandaşlarımıza ayni yardımlarla destek olmak isteyen vatandaşlarımızın yaptığı yardımlar; Aksu Mahallesi’ndeki Çotanak Spor Kompleksi, Çıtlakkale Mahallesi’ndeki 19 Eylül Spor Salonu, Sultan Selim Mahallesi’ndeki Belediye Kültür & Fuar Merkezi, Teyyaredüzü Mahallesi’ndeki İl Jandarma Komutanlığı ile Giresun Polisevi’nde toparlanarak afet bölgesine gönderilmeye devam ediyor.

Bu kapsamda başta Giresun Valiliği, Giresun Belediye Başkanlığı, İlçe Kaymakamlıkları, İlçe Belediye Başkanlıkları, kamu kurum ve kuruluşları, STK’lar, özel sektör ve hayırsever vatandaşlarımız tarafından deprem bölgesine gönderilmek üzere; Giresun Valiliğimizin koordinasyonunda, afetzede vatandaşlarımıza destek amacıyla ilimizden toplam 36 araç (kamyon ve tır) dolusu ihtiyaç malzemesi ile 18 adet iş makinası taşıyan kamyon ve tırdan oluşan 54 araçlık yardım konvoyu 8 Şubat Çarşamba günü saat 9.00’da yola çıktı.

Deprem bölgesine gönderilen araçların içerisinde başta su, gıda, kıyafet, ayakkabı, hijyen ürünleri, çocuk bakım ürünleri, medikal ürünler, ilaç, battaniye, yatak, çadır, ısıtıcı, jeneratör, akü ve inşaat malzemesi (darbeli matkap, balyoz, demir kesme makası ve testeresi, kazma, kürek vb.) gibi temel ihtiyaç malzemeleri yer almakta. Bunun yanı sıra 10 adet Ekskavatör ve 8 Adet Sal Kasa Lowbet olmak üzere toplam 18 adet iş makinası da deprem bölgesine hareket etti.

Bugüne kadar Giresun Valiliğinin koordinasyonunda Kahramanmaraş ili Pazarcık ilçesi merkezli ülkemizde meydana gelen depremlerde görev almak üzere ilimizden toplam 854 personel ve 45 adet ekskavatör, 42 adet kamyon, 5 adet kanal kazıcı, 11 adet yükleyici, 24 adet treyler, 3 adet vinç, 4 adet aktarma aracı, 19 adet itfaiye aracı, 24 adet ambulans aracı, 6 adet otobüs-minibüs ve 69 adet pikap-otomobil olmak üzere toplam 252 araç ile 23 kamyon, 18 tır ve 2 minibüs dolusu ihtiyaç malzemesi afet bölgesine gönderildi.”Haber:Mustafa Cici

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?