“AKP GİRESUN’A VEFASIZLIK YAPMIŞTIR”

“AKP GİRESUN’A VEFASIZLIK YAPMIŞTIR”

KİTAPÇI’DAN CANİKLİ’NİN BAKAN YAPILMAMASINA TEPKİ VAR

CHP Giresun il Başkanı Sinan Kitapçı,AKP Giresun milletvekili Nurettin Canikli’nin yeni kabinede yer almamasını eleştirdi.

Kitapçı” Başbakan tarafından açıklanan kabine listesinde Giresun’un  yok sayılması, AKP’ye oy veren seçmenlere ve Giresun’a  yeni bir vefasızlık  örneği olarak  siyasi tarihimize yazılmıştır.

1 Kasım seçimlerinde  “Sayın Nurettin Canikli bakan olacak” diye seçmenden oy isteyenler, seçmeni yine kandırmıştır. Giresun da milletvekili sayısını artıran AKP yine Giresun’a haksızlık yapmıştır. Çevre illerimize bakanlık veren AKP zihniyeti,  yine Giresun’u imrendirir hale getirmiştir. Komşu illere yapılan yatırımlar Giresun’dan esirgenirken,  kabine  tespitinde yeni bir vefasızlık  Giresun’a layık görülmüştür.

Koalisyon hükümetine onay vermeyen milletimiz, önümüzde çok daha sorunlu  bir süreçle karşı karşıyadır. Kabine açıklamasından sonra, televizyon yorumcuları ve siyaset bilimciler  hangi bakanın saraya,hangi bakanın başbakana yakın olduğunu yorumlamıştır.  Önümüzdeki günler saray, başbakan gerginliğine oldukça gebedir.

Sarayın ‘ başkanlık ‘ talebi, karşısında başbakan nasıl bir pozisyon alacaktır. Her konuya müdahil olan saray mı yoksa sorumlu olan başbakan mı etkin olacaktır. Bunları birlikte yaşayıp göreceğiz. Şu gidişat yine halkın mağdur olacağına işaretler etmektedir. Millet menfaati değil, güçler menfaati tekrarlanmıştır. Ana muhalefet partisi olarak ülkemizin her köşesindeki yanlışları takip edip gündeme taşıyacağız.”dedi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?