AKP ile CHP arasında gerilim artıyor

AKP ile CHP arasında gerilim artıyor

CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker’den partisi ve Giresun Belediyesi ile ilgili açıklamalara cevap veren AKP Merkez İlçe Başkanı Mete Bahadır Yılmaz’a jet yanıt geldi.

YILMAZ ŞEHRİMİZDEN BİHABER

Türker açıklamasında; şık kıyafetleriyle Giresun Belediyesi ve ilgili doğalgaz yetkililerinin ortaklaşa yürüttükleri çalışmalarda ve kurum müdürlüklerinde poz vererek her defasında sonu fos çıkan doğalgaza müjde tarihleri açıklayan, bunun yanı sıra da dolgun maaşlı olarak yürüttüğü Organize Sanayi Müdürlüğünün ve ekonomik getirilerinin içine hapsolmuş zihniyetin, şehrimiz gerçeklerinden bihaber olduğunu belirtti.

YILMAZ RAKAMLARDAN BİHABER

Sayın Yılmaz, 2009 yılında devrettikleri Giresun Belediyesinin borçlarından dahi bihaber. Aslında zamanın milletvekillerinin ve İl Başkanının basında yer alan beyanatlarını bilebilecek tecrübede olsa borcun 11-12 milyon TL değil, parti sözcülerinin beyanatlarına göre 20 milyon TL, resmi rakamlarla da 33 milyon TL’lik bütçede AKP’li belediye tarafından devredilen borcun 26 milyon TL olduğunu görecektir.

YILMAZ BELEDİYEDEN BİHABER

Siyaseti kulaktan dolma bilgilerle yapmaya çalışan Sayın Yılmaz, “belediyenin mevcut borcunun 150 milyon TL olduğu konuşulmaktadır” beyanatı ile, Giresun Belediyesi’nden de bihaber olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

Kendisini bilmediği tüm gelir-gider tablolarına ulaşabilecek 12 AKP’li belediye meclis üyeleri ve hesap denetim komisyonunda yer alan üyelerine danışmaya davet ediyorum. Bizim de yaşımız daha çok genç, eksikliklerimizi öğrenerek, yaşayarak kapatıyoruz. Bilmemek değil, öğrenmemektir ayıp olanı!…

YILMAZ SİYASİ EZBER TEKRARI YAPIYOR

Sayın Yılmaz, hizmet yolunda kutlu yürüyüşün 31 Mart’ta Giresun’dan sürdürüleceğini, halkın oylarıyla halka ihanet edenlerin seçimlerde bunun karşılığını göreceğini ifade etmiştir. Partisinin 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde görev yapan Merkez İlçe Başkanlarının da aynı beyanatta bulunduğunu, halkın takdirinin Giresun Belediyesinde hemşerilerine hizmetler ürettiğini ve de şahsi olarak en az 5 yıl daha sosyal demokrat partimizce de yıllarca daha devam ettireceğimizin kulaklarına küpe olmasının bilinmesini isteriz.

YILMAZ’IN SİYASETTE ZAMANA İHTİYACI VAR

Giresun Belediyesi’nin işçinin alacağını zorla ödeyen bir belediye olduğunu ağzına sakız yapan sayın Yılmaz’a tavsiyemiz ülkemizi ekonomik olarak yangın yerine dönüştüren iktidarlarına siyasi hedeflerle geçici olarak aldıkları İŞKUR emekçilerinin 2.ayına girecek olmasına rağmen yatmayan maaşlarına, ilçe belediyelerindeki 7.ayına giren işçilerin maaşlarının ödenmediğini, ilçe belediyelerinin araçlarının yakıt olmadığı için kademelerden çıkamadığına, batak İl Özel İdaresine üzülerek bakmalarını tekrar hatırlatırım.

YILMAZ, AKLINI BAŞINA ALMALI

Sayın Yılmaz’a son tavsiyemiz, zaten ekonomik çıkmaz içerisinde bulunan insanlarımız için gelin ortak hareket edelim. Devletimizin genel bütçesi de belediyemizin bütçesi de her bir kuruşuna kadar milletimizin, gelin bu şehre hep birlikte neler kazandırabiliriz, bugün onun derdinde olalım. Yarın sizin için çok geç olabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?