AKP, Özel İdare ve Belediye’yi Adres Gösterdi

AKP, Özel İdare ve Belediye’yi Adres Gösterdi

AK Parti Giresun İl Başkanlığının bulunduğu bina ile ilgili Sözcü Gazetesi’nde yer alan bir haber büyük yankı yaratırken, AK Parti İl Başkanlığı bu binanın Giresun Özel İdaresi tarafından bir çorap şirketine satıldığını açıkladı ve hem Özel İdare, hem de Giresun Belediyesi’ni adres gösterdi.

Sözcü Gazetesi, AK Parti Giresun İl ve merkez ilçe başkanlığının bulunduğu bina ile ilgili birinci sayfadan verdiği haber ile büyük yankı yarattı

PEKİ, Haberde hangi iddialara yer verildi: “Sözcü Gazetesi’nin haberinde “…Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik operasyonlar tüm hızıyla sürüyor. Giresun’da yürütülen FETÖ soruşturması çerçevesinde işadamı A.Y. hakkında da yakalama kararı çıkarıldı. “Paralel’in Baronu” olarak anılan Y., Bank Asya’nın hissedarı olduğu ve bu bankaya para aktardığı gerekçesiyle aranıyor. AKP Giresun İl Başkanlığı binasının da FETÖ’cü Y’a ait olduğu ortaya çıktı. AKP halen bu binada “kiracı” sıfatıyla çalışmalarını yürütüyor…… AKP İl Teşkilatı’nın da olduğu bina, İl Özel İdaresi’ne aitken, 2013’te Y’a satılmıştı.

BİNADAN TAŞINMAYACAĞIZ

AKP Teşkilat Başkan Yardımcısı Ali Rıza Anapa, SÖZCÜ’nün sorularını yanıtladı ve “Bu binadan taşınmayı düşünmüyoruz. OHAL sürecindeyiz. Kimin suçlu olup olmadığını bilemeyiz. Biz resmi anlaşmamıza göre oturmaya devam ediyoruz” dedi. Anapa, kira bedeli konusunda ise bilgisi olmadığını savundu.

AKP GİRESUN İL BAŞKANLIĞI CEVAP VERDİ

 

AK Parti Giresun İl Başkanlığı, Sözcü Gazetesi’nde yer alan habere cevap verdi

“. Partimizin paralelci bir kişi yada kuruluştan bina kiralaması söz konusu değildir.”denilen açıklamada ,CHPli Giresun Belediyesi’nin,Akın Çorap’ın kat talebine karşı olumlu işlem yaptığını ve AKP Belediye Meclis grubunun konuyu yargıya taşıdığını öne sürdü

AKP’den yapılan Açıklama şöyle

“ AK Parti Giresun İl Başkanlığı, Sözcü Gazetesinin 8 Ekim 2016 tarihli sayısında AK Parti İl Başkanlığımızın bulunduğu bina ile ilgili çıkan haber gerçekleri yansıtmamakta, yalan ve uydurma bir haberdir. Partimizin paralelci bir kişi yada kuruluştan bina kiralaması söz konusu değildir.

Anılan bina Giresun İl Özel idaresinin mülkiyetinde iken, İl Başkanlığımızın bulunduğu 5. Kat, açık artırma sonucu Giresun İl Özel idaresinden 2011 yılında partimizce kiralanmıştır.

İl Başkanlığımızın kiracı olarak devam ettiği süreçte, ilgili bina Giresun İl Özel idaresi tarafından 05.06.2013 yılında A. Ç. A.Ş ad’lı şirkete açık artırma sonucu satılmıştır.

Bu tarihten sonra bina maliki 3. kişi olmuştur. Adı geçen firma ile İl Başkanlığımızın herhangi bir Hukuki, Ticari işlemi ve bağı olmamıştır.

Giresun Belediyesi tarafından 2015 – 2016 yılında yapılan Revizyon İmar Planı değişikliğinde 6 kat olan söz konusu binanın kat yüksekliği AK Parti Belediye Meclis Grubunun muhalefetine rağmen CHP ‘li Belediye tarafından 10 kata çıkarılmıştır. Diğer taraftan CHP’li  Giresun Belediyesi tarafından 10 kata çıkarılan bu Hukuksuz İmar Planının iptali için açılan dava devam etmekte olup bu süreç partimiz tarafından da  yakinen takip edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?