Canikli: “Sendikaya girip çıkış kriter değil”

Canikli: “Sendikaya girip çıkış kriter değil”

Başbakan Yardımcı Nurettin Canikli, Kanal 7’ye Canlı Yayın Konuğu Oldu.

Canikli, Kanal 7’de  canlı yayınlanan ‘Başkent Kulisi’ programında Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet’in gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

Canikli’nin, gündemdeki konulara ilişkin açıklamaları şöyle: “FETÖ ana omurgasının çökertildiğini söyleyebiliriz. Türkiye içinde bu örgüt karar alma, uygulama kapasitesine şu an itibariyle sahip değil. Ancak bu, yapının tamamen yok edildiği, çökertildiği anlamına gelmiyor. Süreç devam ediyor. Kriptolar, gizlenenler olabilir.

* Büyük oranda çatıyı çökerttik. Örgütün karar alamaz hale getirilmesinin nedeni budur. Yönetici kademesi ya gözaltında ya da yurt dışında.

* Türk Silahlı Kuvvetleri’ne personel seçimini artık Milli Savunma Bakanlığı yapacak.

*FETÖ mensubu olduğu gerekçesiyle görevine son verilenlerin sayısından fazla müracaat yapıldı. Örgüt talimatıyla bu yapılıyor.

* 2014’ten sonra, FETÖ liderinin talimatıyla, Bank Asya’ya anlamlı miktarda para yatırma kriter alındı. Bu örgüt üyeliğinin bir göstergesidir.

* Sendikaya 2014’ten önce girip çıkmış olmak bir kriter olarak değerlendirilmiyor. FETÖ soruşturmasında bir mağduriyet söz konusu değil.

* İlkesiz, ahlaksız bir örgütle mücadele ediyoruz. 15 Temmuz’daki girişim başarılı olsaydı bugün Türkiye Cumhuriyeti diye bir devlet yoktu.

* 15 Temmuz gecesi milletimizin meydanlarda gösterdiği kahramanlık, piyasalarda da ortaya konuldu. 12 milyar dolar döviz bozduruldu.

* Ekonomimiz çoğu gelişmiş ülke ekonomilerinden çok daha güçlü. Çünkü bizim reel sektör ile finans sektörümüz arasındaki ilişki daha sağlam”.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?