Akşener, İyi Parti’yi Açtı 

Akşener, İyi Parti’yi Açtı 

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, partisinin il binası açılışı için geldiği Giresun’da üretim ve taşeron işçi sorunlarını konuştu.Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, AB normlarında devlet adamlığı örneği göstererek, Akşener’i makamında ağırladı.Akşener de ,CHPli bir Belediye Başkanı olan Aksu’yu ziyaret ederek uzun süre özel görüştü.

Giresun’da, partisinin il teşkilat binasının açılış törenine katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, burada partililere seslendi. Giresun’un en işlek olan Gazi Caddesi’nden esnaf ve vatandaşları selamlayarak geldi. Önce Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu makamında ziyaret eden Akşener daha sonra Atatürk Meydanına gelerek konuşmasını burada sürdürdü.

Hükümeti üretim ve üreticileri desteklememekle eleştiren Akşener, taşeron işçi düzenlemesinin de yeterli olmadığını söyledi.

Akşener yaptığı konuşmada; “ Türkiye kendi kendine yeter konumda tarım ürünlerine sahip bir ülke olmasına rağmen bu durumdan ülkemizi yoksun bırakan bir yönetim anlayışı var. Çünkü ülkemizde üretim maliyetleri pahalı diye her şeyi ithal ediyoruz. Neredeyse fındığı da ithal edeceğiz ama yüzde 70’ini biz üretiyoruz. Hayvancılığı yok ettik, tarım ürünleri üretim pahalı diye ithal ediliyor. Saman ithal eden bir yönetim mevcut. Bunun anlamı üretim ve üretici düşmanı bir yönetim var. Çünkü üretirseniz hür ve bağımsız olursunuz üretirseniz devletin sosyal yardımlarına muhtaç olursunuz. Yapılan budur. Üreten bir ekonomiye sahip olursanız, maliyetleri düşürüp üreticiyi destekler ve üretimi sağlarsanız kendi kendine yeter bir ülke konumuna gelirsiniz. Duydum ki Giresun’da da çalışan binlerce kişiye istihdam sağlayan SEKA arazisi de kupon arazisine dönüşmüş. Ülkemizin sorunu genç işsizler. Üniversiteyi bitiren binlerce genç işsizimiz mevcut.”

Taşeron işçi düzenlemesini de yeterli bulmayan Akşener; “Bugüne kadar FETÖ tarafından sorular çalındı bunu anladık ama bu çalınan sorularla kimler işe girdi. Kul haklarını yiyerek çalınan sorularla işe giren kimler oldu. Bunu bir türlü çözemedik. Bunu çözmemiz FETÖ imamları tarafından engellendi. Şimdi de taşeron işçi düzenlemesi var. Bu düzenlemeye göre sınav yapılacakmış, son bir açıklamaya göre de mülakatla işe alınacaklarmış. Acaba düşünüyoruz şimdi kimler alınacak, kimler işsiz kalacak. Eğer taşeronlar konusunda bir düzenleme yapılacaksa kayıtsız, şartsız bütün taşeronlar bu düzenlemeden faydalansın hepsi bayram etsin. Dün sorular çalındı kendi adamalarını işe koyanlar, bugün taşeron işçilerin işine mi göz dikildi.Biz bütün taşeronların kadroya alınmasını istiyoruz.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Akşener’e “Cumhurbaşkanı Akşener” yazılı Giresunspor forması hediye edilirken, UNESCO Kültürel Mirası listesine alınan “Kuşdili” ile Kuşköy köyünden Halil Cındık, Akşener’e “Giresun’a hoş geldiniz” diye seslendi.

Akşener daha sonra açılışını gerçekleştirmek için  partisinin il binasının açılışına geçti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?