Aksu Festivali Tamgaz

Aksu Festivali Tamgaz

Maraton Koşusunda Madalyalar Sahiplerini Buldu.

39.Uluslararası Aksu Festivali 2.Giresun Yarı Maratonu tamamlandı.

Yurdun dört bir yanından hatta çeşitli ülkelerden geldiler Karadeniz sahil yolunda birinci olmak için yarıştılar.Finiş noktasına geldiklerinde ise takadının kesildiğini ancak anlayabildiler..39.Uluslararası Giresun Aksu Festivali bünyesinde düzenlenen 2.Giresun aksu yarı maratonu yine heyecanlı dakikalara sahne oldu.

 

Giresun limanı önünde Startın verilmesiyle 21 kilometre koşan maraton sporcuları sabahın güneşi ilerledikçe biraz zorlansa da yarışın da tadını çıkardılar.yurdun çeşitli illerinden ve farklı ülkelerden gelenlerinde katıldığı yarışmada Burundili Sibomana Amar İdo Ve Lionel Bijeyje de etkinliğe katılanlara arasındaydı.birinciliği kazanan Gümüşhaneli gençler mutluyken öteki tarafta haksızlığa uğradığını söyleyen İzmirli sporcunun isyanı da yok değildi.Maraton koşusundan bitkin düşen kan ter içindeki sporcular finiş yaptıktan sonra sere serpile karayoluna uzandılar…

Maratonu tamamlayan sporseverlere hatıra madalyası verilirken, 21 km yarı maraton bayanlarda Gülşen Karataş, erkelerde Nuri Kömür, 10 km bayanlarda Esra Lakot, erkeklerde Güray Naz yarışları birinci olarak tamamladılar.

Liman sahasında sabah saat 09:00’da Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun başlattığı yarışlara yaklaşık bin kişi katıldı. 10 km ve 21 km yarı maraton şeklinde düzenlenen yarışma saat 11:30 itibarıyla sona erdi.

Bayanlarda 120 sporcu, erkeklerde 370 sporcu yarışırken, yaklaşık 600 sporsever yarışlara katıldı. 10 km koşusunda dereceye girenlere madalya, kupa ve ödülleri Belediye Başkanı Kerim Aksu tarafından veridi. 10 km bayanlarda 1- Esra Lakot ( 56.06 sn) , 2- Esin Lakot ( 57.27 sn), 3- Eda Karataş( 1 saat 2 dk) ilk üç sırayı paylaşırken,10 km erkeklerde 1-Güray Naz (33.55 sn), 2- İbrahim Kömür (34.12 sn) ve 3-Osman Cansever ( 34.23 sn ) ilk üç sırada yer aldı.

21 km yarı maratonunda dereceye giren bayanlara madalya, kupa ve ödülleri Maraton Kulübü Başkanı Fatih Kitapçı, erkelerde dereceye girenlere madalya, kupa ve ödülleri Giresun Maraton Kulübü Başkan Yardımcısı Hakan Güngör tarafından verildi. Yarı maraton bayanlarda; 1-Gülşen Karataş ( 1.15.29 ),Remziye Tevel (1.29.02), Gülşen Kılınç (1.30.05) ilk üç sırayı paylaşırken, erkeklerde 1- Nuri Kömür ( 1.12 dk), 2-Ercan Aslan (1.15 dk) ve 3- Emrah Öztar ( 1.20 dk) ilk üç sırayı paylaştılar.

Giresun Maraton Kulübü Başkanı Fatih Kitapçı, Giresun Aksu Festivali kapsamında başlattıkları Yarı Maraton koşularını katılan sporculara, Giresunlulara, Giresun Belediye Başkanlığına, Spor Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne, Türkiye Atletizm Federasyonuna ve katkı sağlayan herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?