FUTBOLCULARIN CİCİ SEVGİSİ

FUTBOLCULARIN CİCİ SEVGİSİ

Dar gelirli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Harun Cici, hayallerinin peşinden koştu, Üniversiteyi bitirdi, daha sonra iş hayatına atıldı ve bugün Almanya’da sosyal ve spor alanında adından söz ettiren bir iş adamı olmayı başardı.

Türkiye’de doğup büyüyen Harun Cici, ilk, orta  tahsilini Giresun’da tamamladıktan sonra İstanbul Pertevniyal Lisesi’ne kaydını yaptırdı ve ilk olarak gurbete bu okul vasıtası ile çıktı.Lise öğrenimini başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra Üniversite sınavlarına girdi ve Türkiye’nin sayılı Üniversiteleri arasında yerini almış olan 9 Eylül’ü kazandı .Maliye Bölümünü bitirdikten sonra Memleketine geri döndü ve Özel bir bankada çalışmaya başladı.

Harun Cici, işini en iyi şekilde yapmasına ve sevilmesine rağmen tarihler 1989 yılını gösterirken Almanya’ya gitmeye karar verdi ve gitti. Gurbet ellerde uzun süre Türk Hava Yolları Acentesinde çalıştı. Günlerce büroda sabahladığı oldu. Bazıları işi bırakıp giderken o yılmadı ve özverili çalışmanın karşılığını aldı.  Yüreğini ortaya koydu ve görev yaptığı acentenin başına geçti.

Harun Cici, artık başarılıları ile konuşulmaya başlamış sadece yaşadığı şehir Werdohl’de değil Almanya’nın bir çok şehrinde isminden söz edilen bir iş adamı olmuştu. Türk Hava Yolları Acenteliği ile yetinmeyeceğini gösteren Cici, soy ismini verdiği Cici Saray Düğün Salonu ile işini genişletti. Spora olan düşkünlüğü ile dikkatleri üzerine çeken başarılı iş adamı şehrinin takımı olan Giresunspor’u her zaman desteklerken, Almanya’da çok sayıda gurbetçi oyuncu ile bağlantı içinde oldu. Oyuncularda, fırsat bulduklarında Harun Cici’yi ziyaret ederek ne kadar sevdiklerini gösteriyorlar.

Bundesliga takımlarından Freiburg'a transfer olan Onur Bulut

Haber: Fırat AKYOL

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?