AKSU’DAN ÖNEMLİ SÖZLER

AKSU’DAN ÖNEMLİ SÖZLER

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu Belediye Konservatuvarı ve Şehir Tiyatrosu ekibiyle sabah kahvaltısında Vahit Sütlaş Salonunda bir araya geldi.
Kahvaltıya Belediye Konservatuvar ve tiyatro ekibi çalışanlarının yanı sıra Tiyatro Müdürü Hüseyin İnanç, Genel Sanat Yönetmeni Doğan Turan ve bölüm şefleri de katıldı.
Başkan Aksu burada yaptığı açıklamada; “Göreve geldiğimiz 2009 yılından bu yana sanata ve sanatçıya, Atatürk’ün ”Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuştur” sözünü önceliğimiz kabul ederek, her zaman değer ve önem verdik. Öğrenci kapasitesini artırıp 1500’lere taşıyarak vatandaşlarımızın sanatla iç içe olmasını sağladık.
Göreve geldiğimizde tiyatro ve konservatuvarda eğitmen ve öğretim görevlisi kadrosunu neredeyse üçe katladık. Bugün ise her yıl birçok öğrenciye eğitim verecek düzeydeyiz” dedi.
Başkan Kerim Aksu konuşmasına şöyle devam etti; “Seçim vaatlerimizden biri olan Kültür Merkezini ilimize kazandırmak için çalışmalarımız oldu. İhalesi yapıldı, yapımına kısa sürede başlanacak. Giresun’a kalıcı eserler kazandırmak istiyoruz. Dünyanın en kaliteli fındığını yetiştirmesi ile ünlü olan Giresun’u kültür ve sanat alanında da tanıtmak istiyoruz. Buralardan ulusal ve dünya çapında sanatçılar yetişiyor.”
Ülke gündemine dair görüşlerini de paylaşan Başkan Aksu şöyle devam etti; “Ülkede yaşanan ekonomik kriz yaşam şartlarını olumsuz etkiliyor. Ülke olarak bugün ihracatı geri plana atıp, ithalatla küçülmeye devam ediyoruz. Tarıma öncelik vermek zorundayız. Konya kadar yüzölçümü olmayan Hollanda bugün ihracatta 130 milyar dolar elde ederken, Konya tarımdan 1 milyon gelir elde edemiyor. Tarımda yeni düzenlemeler yapmamız gerekiyor. Dönüm parası adı altında ödenen paraya karşı değilim, ancak bunun üretim başına ödenmesi gerekiyor. Çünkü metrekaresi fazla olan yer sahibine yüksek ücret ödenince bir şeyler ekip dikmeye ihtiyaç duymuyor. Bunun üretim karşılığı ödenen bir teşvik haline gelmesi lazım.”
Son günlerde gündeme gelen Aksa’nın belediye depolarının elektriğini kesmesi konusuna da değinen Başkan Aksu, Van Belediyesinin 172 Milyon borcu varken, bizim yeni gelmiş 204 Milyarlık borcumuza karşılık elektriklerimizin kesilmesi yanlış, burada Giresun halkına saygısızlık ve sorumsuzluk yapıldığını düşünüyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?