AL’DAN ATTAR’A BOL SİTEMLİ ELEŞTİRİLER…

AL’DAN ATTAR’A BOL SİTEMLİ ELEŞTİRİLER…

ATTAR’TAN BELEDİYE BAŞKANLARI DAHİ RANDEVU ALAMIYOR MU?

Giresun Üniversitesi Rektörü Aygün Attar’ın sık sık il dışına çıkmasına rağmen ,Çamoluk Belediye Başkanı Savaş Akarçeşme gibi seçilmiş belediye başkanlarına aylardır randevu dahi vermediği öne sürülüyor.

Gazeteci Zeki Al,Attar’ın bu tutumunun kendisini de zora soktuğunu belirterek”Ben sayın Attar’a olumlu hizmetlerinde destek oldum ama sayın Akarçeşme’ye randevu vermemesini kabul etmiyorum”dedi.

Al bu konuyla ilgili bugün yeni bir köşe yazısı yazarak önemli tespitlerde bulundu.

Al; “GRÜ’den biri sadece gidip görecek..

Her yıl onbinlerce yol kat edip, yurtdışına giden rektörümüz, 50-100 km, kendi üniversitesinin ilçesine de gitmezse..

Ya da bir elemanını göndermezse, söylenecek bir şey yok..

Ben art niyet ararım…

Çamoluk’a göndereceğiniz bir akademisyeninizde mi yok!

GRÜ eğer; Savaş Akarçeşme  başkanımıza 15 saniye ayıracak zamanı bulamıyorsa, başkanın  kanlı-bıçaklı düşman ilan edildiğini düşünürüm..

Bilim yuvası üniversitelerimiz, bilim eksikliğini gidermek isteyen herkese, her kuruma yardımcı olmak zorundadır….

Demokrasi lafla olmaz..

Avrupa düzeyine bu ilçeler nasıl çıkacak?

Bölgemiz nasıl kalkınacak?..

Memleketimize üniversite geldi diye boşuna mı sevindik?

Sevincimizi kursağımızda bırakmak, Giresunluları hayal kırıklığına uğratmak, GRÜ çalışanlarına bir şey kazandırmaz..

GRÜ bölgemizin kalkınmasında rol oynamayacakta ne yapacak?…

Bilim adamının  görevi akşama kadar koltuğunda oturmak mıdır?

Oturmuyorsanız, gösterin halkımıza kendinizi…

GRÜ’den bir zamanlar; Görele ilçemize öğrenci göndermek adına bina için yalvaranlar, binası hazır ilçemiz Çamoluk adına  “Gelin inceleyin!..Ya da bana randevu verin! Derdimi anlatayım” diye belediye başkanları yalvartılmamalı..

Bu düşüncelerim; anlayana tabii…”dedi.

Al’ın köşe yazısının tamamını ikinci sayfamızda bulabilirsiniz

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Sayın Zeki Al bey. Rektör hanım oturmuyor çalışıyor. Elbette ki orası oturma makamı değil. Ben bir esnaf olarak yazıyorum ki bir kişiye randevu veremedi vakit bulamadi diye Hoca hanımı bu denli suclamaniz ve birilerine düşman olarak göstermeniz çok yanlış. Nerden biliyorsunuz yazdığınız her şeyin doğru olduğunu. Hemen bir küçük hadiseyi bu kadar büyütmek gazetecilik olmamalı. Rektör hoca kadar allah aşkına söyleyin kim hizmet etti şehre. Bir insanı harcamak bu kadar kolay mı. Giresun Üniversitesi ne böyle sığ bir bakışınızin olduğunu bilmiyordum. Gerçekten ayıp ve yazık. Siz karalayin yazın milletimiz kimin ne olduğunun ve neler yaptığının çok iyi farkında. Hiç merak etmeyin siz. Yazacak konu bulamadiniz mi ülke kavrulurken bugünlerde. Hiç birşey bulamadiysaniz biz küçük esnaflarin çektiği zorlukları yazın. Şimdi bu mesajımı da yayinlamaz sin bu sitede selam olsun

  2. Sn Zeki Al bey, Sn Rektör Hanım acaba il il, ülke ülke niçin geziyor hiç aklınıza geldi mi? Giresun’a hizmet etmek, ülke ve dünya çapında güzel eserlerle Giresun ve Giresun Ünv.nin adını duyurmak için olabilir mi? En az bir Giresunlu kadar (hatta daha fazla) bu şehre hizmet ettiği gerçeğini yadsımak büyük haksızlık. Memleketinizde böyle değerli bir insan olduğu ve emek verdiği için çok şanslısınız ve gurur duymalısınız. Egolarımızı bir kenara bıraksak da övgümüzü de yergimizi de hakkaniyetli yapsak…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?