ALİ TÜTÜNCÜ’YE ARMAĞAN OLSUN

ALİ TÜTÜNCÜ’YE ARMAĞAN OLSUN

GİRESUNSPOR’UN BALIKESİRSPOR GALİBİYETİ

                ALİ TÜTÜNCÜ’YE ARMAĞAN OLSUN

Spor bütün insanlığa sağlık, mutluluk, huzur getirsin. Balıkesir galibiyeti de Ali Tütüncü’ye sağlık, mutluluk getirsin. Tüm Giresunluların duaları Ali Tütüncü kardeşimize olsun. İnşallah en kısa sürede Giresunspor’un ve Giresun’un yanında olacaksın. Kim ki Giresunspor’a bir kum tanesi kadar hizmet ediyorsa o Giresunspor kulübü bir vakıf kadar kutsaldır. Bilin ki birimizin duası göreceksiniz ki kabul görecektir. Kardeşim yüreğini sağlam tut. Göreceksin bu zor günlerde geçecektir. Giresunspor ve Giresun sevgisiyle aramızda olacaksın inşallah.

Giresunspor 106 gün sonra Giresun Atatürk Stadında Balıkesirspor maçıyla taraftarının karşısına çıktı.Çok da kolay değil böyle maçlarda iyi futbol oynamak.Velhasıl da öyle oldu.Tabii ki yeni takım kurgusu birbirine alışamadı.Giresunspor maça temkinli başladı.Rakip Balıkesirspor kendi sahasına çekilmiş.1 puana geldiği apaçık belliydi.İlk dakikalarda Abwo’nun kaleci ile karşı karşıya kalıp golü atamaması büyük bir şanssızlıktı.Zaten Giresunspor takımı Balıkesirspor takımına ilk yarı gol pozisyonu vermedi.Trabzon bölgesi hakemlerinden orta hakem Bülent Birincioğlu Abwo’nun düşürülmesine seyirci kalınca Giresunspor’un ilk yarı öne geçmesine engel oldu.

İkinci devre Balıkesirspor takımı Giresunspor’u kendi sahasına mahkum etti.İkinci devrenin ilk 15 dakikası Balıkesirspor’un baskısı ile geçti.Balıkesirspor orta sahasının bir uzun topuyla Giresunspor defansının arkasına yapılan koşuyla Burak Çalık ceza sahasında ilk önce İgors’u düşürüp sonra kendini yere atmasıyla hakem Bülent Birincioğlu’nun penatı noktasını göstermesi Giresunspor taraftarını çileden çıkarttı.

Giresunspor maçının ve Giresunsporlu Genç Çotanakların önüne geçti.Ama ilahi adalet buna müsaade etmedi.Kaptan kaleci Eser Giresunspor’a geldi geleli işte kaleciliğin nasıl olması gerektiğini gösterdi.Hem ceza sahasında hakimiyeti hem de toplara yürekli çıkışı büyük kalecilik göstergesiydi.Hep böyle aslanım her maça böyle yüreğini koy büyük kaptan.Penaltı pozisyonundan sonra yine Balıkesirspor baskısı devam etti.Giresunspor bir türlü hakem ve penaltı baskısından kendini kurtaramadı.

Neyse ki teknik direktörümüz Mustafa Kaplan hocamız hamle yapıp Volkan Okumak’ı oyundan aldı.Çünkü Volkan ilerde ayağında top tutamıyordu.Geçen haftanın süper yıldızı Volkan Giresunspor taraftarının önündeki ilk maçında heyecanının önüne geçemiyordu.Ama ben hocamın yerinde olsam Volkan’ı oyundan çıkartmazdım.Çünkü topu ileriye çok çabuk taşıyan bir oyuncu.Acaba Giresunpor forveti ve orta sahasının ceza sahası üzerine gelip topu kaleye şut çekmek yerine ikiye bir varyasyonlara bu kadar gerek var mıydı?İşte Özgür Yılmaz’ın kaleye vurduğu hafif bir şutun kaleciden sekip Abwo’nun golü atması Giresunspor’u öne geçirdi.İlk devre ceza sahası üzerinden daha net şut pozisyonları yakaladık.Artık Giresunspor’un daha çok kaleye şut atması lazım değil mi?Neyse ki Giresunspor zor da olsa hiç futbol oynamadan Trabzon bölgesi hakemlerinden Bülent Birincioğlu’na rağmen 3 puanı kazandı.

Bir sitemim de Merkez Hakem Kurulu’na, Trabzon bölgesinin hakemini bu maça verilmesi iki tarafı da şaşırttı. Belli ki hakem bu lige torpille gelmiş. Böyle hakemleri Trabzonspor kendine yapılan haksızlıklar sebebiyle Avni Aker Stadına 8 saat hapsediyor.İşte Trabzonspor’un yüreği yanınca şimdi Giresunspor’u düşünün.Biz hangi hakem olursa olsun merhamet değil adalet istiyoruz.Giresunspor’un kimsenin merhametine ihtiyacı yok.Adamlığına,mertliğine ihtiyacı var.İster Trabzonlu olur ister Vanlı olsun.Bizim için insanlıktan başkası yalan.

Bir sitemim de başkan Mustafa Bozbağ’a, paşam devletin devlete borcu var. Bir santrafor alma cesaret yoksa doldur Giresunspor taraftarlarını at bizi denize.

Ama senin o koca vicdanın bizi denize atmaya dayanamaz.Paşam ok yaydan ne zaman çıkacak?Gözle görülen bu santrafor boşluğunu tüm Türkiye gördü.Bu dileğimizi tut artık paşam.

Yeni futbolcuların analizini yapmak çok erken ama hepsi var gücüyle mücadele ediyorlar.

Ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorlar şimdilik. Bence bu maçın kahramanları teknik direktörümüz Mustafa KAPLAN,kalede devleşen Eser,savunmada İgors,orta sahada Çağrı,ilerde Abwo ve bütün gücünü ortaya koyan santrafor Özgür Can.

Tekrar Ali TÜTÜNCÜ kardeşimle yazımı bitirmek istiyorum. Bu galibiyet senin merhametle yüreğine moral olsun.Seni seviyoruz.Sen Giresun’un evladısın.Çabuk ol tribündeki yerin hazır seni bekliyor.Allah bizi sevdiklerimizle,dostlarımızla güzel günlerde bir araya getirsin.Karadeniz gibi coşkulu ve hür olalım.İyi günde de kötü günde de hep beraber olalım Giresun ve Giresunspor çok yaşasın…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?