Cahit Akdoğan
Cahit Akdoğan
cahitakdogan28@gmail.com
AMERİKA MHP’YE ÜLKÜ OCAKLARI ÜZERİNDEN OPERASYON MU YAPIYOR?
  • 0
  • 95
  • 31 Mayıs 2024 Cuma
  • +
  • -

ABD Temsilciler Meclisi 2001 yılında Ülkü Ocaklarının yabancı bir terör örgütü olup olmadığının araştırılmasına yönelik karar almıştı.

Bu kararın alınmasının arka planında 15 temmuz 2016 tarihinden 3 ay önce Türkiye’de darbe olacağı imasında bulunan FETÖ destekçisi, CIA elemanı, eski Pentagon yetkilisi Türk ve Türkiye düşmanı Amerikalı Neo Con yazar Michael Rubin’in etkisi oldukça fazladır.

Suriye’de ve Irak’ta terör örgütü PKK’nın yan kolu olan PYD ve YPG ile FETÖ terör örgütü başta olmak üzere dünyadaki birçok terör örgütüne açık destek veren Amerika’nın Türkiye’de emperyalist emellerine ulaşabilmek için milli ve manevi değerlere bağlı idealist kuşaklar yetiştiren eğitim ve kültür yuvası güzide bir kuruluş olan Ülkü Ocaklarını terörist ilan etmeye çalışması derin bir hesabın tezahürüdür.

Yurt dışındaki Ülkü Ocakları düşmanlığı maalesef yurt içinde de devam etmektedir.

Geçen hafta da Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ın Ülkü Ocaklarının kapatılması ile ilgili talihsiz bir açıklaması olmuştur.

Bilindiği üzere Yılmaz, milletvekili iken geçmişte katıldığı bir televizyon programında Türkçe ezan tartışması başlatan ve sonrasında genel başkanını hedef alan açıklamalarından dolayı partisi CHP’den ihraç edilmişti. Kurduğu Yenilikçi Parti ise 2023 yılındaki genel seçimlerinde 0/0.02 oy oranı ile 11.009 oy almış ve sonuncu parti olmuştur.

Son günlerde ise alçakça bir cinayete kurban giden Ülkü Ocakları eski genel başkanı Dr.Sinan Ateş üzerinden Ülkü Ocakları ve MHP iftira kampanyaları ile linç edilmeye çalışılmaktadır.

Çoğu emperyalist güçlerin kalemşörleri, geçmişin ülkücü düşmanları ve MHP üzerinde hesabı olanlar, cinayet davası yargıda devam ederken kamuoyu oluşturarak yargıyı etkilemek amacıyla MHP ve Ülkü Ocaklarına kin ve nefret kusan söylemleriyle ağzındaki salyaları akıtmaya devam ediyorlar.

Cinayetin aydınlatılması ve suçluların ağır bir şekilde cezalandırılması en büyük dileğimizdir.

MHP lideri Sn. Dr. Devlet Bahçeli “Küresel emperyalizm tüm çakallarını aramıza salmıştır.” diyerek Sinan Ateş cinayetiyle ilgili elinde bilgi ve belge olanların bu bilgi ve belgeleri mahkemeye sunmalarını, şahitlik yapmak isteyenlerin de duruşmalara katılmalarına istemiştir.

Siyaset bilimci, psikolojik savaş ve istihbarat uzmanı Prof. Dr. Emin Gürses, Sinan Ateş cinayeti sonrası yaptığı açıklamada, Sinan Ateş cinayetinin küresel boyutları olduğunu, bu cinayetle Ülkü Ocakları ve MHP’ye Amerikan tarafından operasyon yapıldığını söylemiştir.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin anti emperyalist bir lider ve MHP’nin anti emperyalist bir parti olduğundan dolayı Amerika’nın işine gelmediğini kaydeden

Prof Gürses, Amerika’nın bu cinayetle Ülkü Ocaklarının terörist örgüt ilan edilmesini sağlayarak MHP’yi kapattırmak istediğini  geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon kanalında tekrarlamıştır.

Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar’da katıldığı bir televizyon kanalındaki açık oturumda “ABD eğer Ülkü Ocakların’ı tehlikeli görüyorsa ben anıtını dikerim Ülkü Ocakları’nın Türkiye’de” diye görüş beyan etmiştir.

15 Temmuz darbe girişiminde sokaklara çıkarak Amerika’nın desteklediği darbenin önlenmesinde büyük katkısı olan Türk milletinin bağrından çıkmış gençlerin oluşturduğu ülkü ocaklarını Amerika ve işbirlikçileri dahil yedi düvel bir araya gelse kapatamaz.

İlim ve irfan yuvası, milli değerlerine bağlı, Türklük şuuruna sahip, imanlı ve ahlaklı gençler yetiştiren Ülkü Ocakları’nın Mete Yarar’ın dediği gibi ANITI dikilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM