Askerlere Cuma Namazı müjdesi!..

Askerlere Cuma Namazı müjdesi!..

Başbakan Ahmet Davutoğlu imzasıyla 15 gün önce ‘Cuma Namazı İzni’ genelgesi yayınlanmıştı… Sayın Başbakan bu genelgeyle kronikleşmiş içtimaî bir yaraya neşter vuruyordu… Bu genelgeyle aynı zamanda önemli bir tabu da yıkılıyordu.

Bu genelge doğrultusunda Genelkurmay Başkanlığının “Cuma izniyle izinle ilgili gerekli tedbirlerin alınması” talimatıyla ilgili kurumlarına gönderdiği yazıyı görünce bir daha Allah’a ham ettik… Elhamdülillah!

İşte Genelkurmay Başkanlığı tarafından ilgili kurumlara gönderilen yazı: “Cuma namazı saatinin mesai saatlerine denk gelmesi halinde, kamu kurum ve kuruluşlarından çalışanlarda çalışanlardan isteyenlere mesai kaybına neden olmaksızın izin verileceği ilgi genelgeye istinaden Genelkurmay Başkanlığı tarafından bildirilmiştir. Bu kapsamda, Garnizon Komutanlığı’nca bölgesel ve mevsimsel özellikler ile hizmet ihtiyacı ve kışla imkanları dikkate alınarak, mesai kaybına neden olmaksızın ilgi genelgeye uygun her hangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek şekilde, gerekli tedbirlerin alınması sağlanacaktır.”

***

İşte Başbakan… İşte Komutan!

İşte devlet millet kaynaşmasının güzel örneği!

Ne güzel Başbakan… Ne güzel komutan… Ne güzel asker!

Son günlerde Mehmetçiğe bundan daha güzel motivasyon müjdesi olamazdı.

Tebrikler Başbakan!.. Tebrikler Genelkurmay Bakanı!

Vesselam…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?