ASKIDA GIDA KAMPANYASINA İLGİ BÜYÜK

ASKIDA GIDA KAMPANYASINA İLGİ BÜYÜK

Deprem yaralarının sarılması için çalışmalar sürerken,”ASKIDA GIDA” Kampanyasına halkın ilgisi giderek artıyor.Giresun Valisi Enver Ünlü kampanyaya destek olan işletmeleri ziyaret ederek tebrik etti.Deprem sonrası halkın gösterdiği dayanışma ruhuna hayran kaldıklarını anlatan Ünlü

“İşbirliği yapan marketlerimize ve duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Depremzede kardeşlerimiz için Valiliğimizle anlaşmalı iş yerlerinden alacağınız ürünlerle siz de destek olabilirsiniz. Paylaşmak en büyük zenginliktir…” cümlelerine yer verdi.

“Askıda Gıda” kampanyası ile ilgili market yetkililerinden bilgi alan Vali Ünlü’nün  ziyareti sırasında, Vali Yardımcısı Dr. Davut Sinanoğlu da hazır bulundu.

Giresun Valiliği konuyla ilgii şu açıklamayı yaptı”“Askıda Gıda” kampanyası kapsamında İlimizde hizmet veren iş yerleriyle (Tarım Kredi Kooparatif Marketleri 6’sı ilçelerde olmak üzere 11 Şube, Afta Market 1’i Bulancak ilçesinde olmak üzere 8 Şube, Apaydın Market 1’i Bulancak ilçesinde olmak üzere 7 Şube, Fiskomar 8’i ilçelerde olmak üzere 18 Şube ve Bulancak ilçesindeki 2 Şube Haşim Market) Valiliğimiz arasında ‘Depremden Etkilenen İllerimizde Yaşayan Vatandaşlarımıza Yardım Amacıyla Askıda İhtiyaç Malzemesi Temini Protokolü’ imzalandı.

“Askıda Gıda” kampanyasında imzalanan protokol altı ay süreyle geçerli olmakla birlikte; olağanüstü halde ve seferde, tabii afetlerde ve yangınlarda uğranılacak felaketi gidermek, dayanışma duygusunu geliştirmek, deprem bölgesindeki acil ihtiyaçları kısmen de olsa gidermek maksadıyla kurumlar arasında karşılıklı yardım ve iş birliğinin sağlanmasını amaçlamaktadır.

Kampanya kapsamında “Askıda Gıda Depremzede Kardeşlerine Destek Ol!” afişini gördüğünüz marketlerden Valiliğimize teslim edilmek üzere afişteki ürünlerden istediğiniz kadar satın alarak marketlerde (emanete) bırakabilirsiniz. Valiliğimiz ile anlaşması olan marketlerden satın aldığınız ürünler görevlilerimizce marketlerden teslim alınarak depremzede kardeşlerimize ulaştırılacaktır.”denildi.

Haber: Fatma Bulduk

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?