ATAPARK’TA HİZMETLERLE DOLU 4 YILIN DEĞERLENDİRMESİ YAPILDI

ATAPARK’TA HİZMETLERLE DOLU 4 YILIN DEĞERLENDİRMESİ YAPILDI

Binlerce Giresunlu orucunu Atapark’ta kurulan ‘Gönül Sofrası’nda açtı.

Giresun Belediyesi tarafından Ramazan ayının ilk gününden itibaren her akşam farklı mahallede düzenlenen Gönül Sofrası iftarlarına vatandaşların katılımı yoğun bir şekilde devam ediyor.

Ramazan ayının manevi atmosferini paylaşma, dayanışma ve birlik duygularını artırma amacıyla kurulan iftar sofralarında her gün yüzlerce kişi oruçlarını açıyor. İftar öncesinde tasavvuf müziğinden seçkin eserler de seslendiriliyor.

Pazar günü Atapark’ta kurulan iftar yemeğine yoğun bir katılım oldu ve yaklaşık 3 bin kişi aynı sofrada oruçlarını açtı.

İftar öncesinde belediyenin geride kalan 4 yıllık süre içerisinde yapılan hizmetleri sinevizyon gösterisiyle vatandaşlara gösterilirken, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu da hizmetleri anlatan bir konuşma gerçekleştirdi.

“28 MAHALLEDE, 604 SOKAKTA, 125 BİN GÖNÜLDEYİZ”

Başkan Şenlikoğlu konuşmasında, geride kalan 4 yılda Giresun’a büyük bir memnuniyetle hizmet ettiklerini ve vatandaşların beğenisi ve takdirini kazanan hizmetlerle dolu dört yılı geride bırakmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Başkan Şenlikoğlu, gerek belediyenin kendi imkanları, gerekse Ankara’daki ikili temaslar ile Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlıkların destekleri sonucu Giresun’a hak ettiği hizmetleri getirdiklerini belirterek: “Son 4 yılda temel belediyecilik başlığı altında Giresun’umuzun 28 mahallesinde altyapıdan üstyapıya yüzlerce proje gerçekleştirdik. Sosyal ve Kültürel Belediyecilik başlığı altında şehrimizin kültürel birikimine hizmet veren vatandaşlarımızın sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak adına onlarca proje ile binlerce vatandaşımıza hizmet sunuldu. Proje Belediyeciliği başlığı altında ise hızla büyüyen şehrimizin dönemin ihtiyaçlarına yakışan noktaya gelmesi adına 100’e yakın dev projenin büyük kısmını tamamladık ve tamamlamaya da devam ediyoruz.” dedi.

Şenlikoğlu şöyle devam etti: “Geride kalan süreçte şehrimize 2 milyar lira üzerinde bir yatırım gerçekleştirdik. Bu miktar ve gerçekleştirdiğimiz projeler Giresun Belediyesi’nin belediye olduğu dönemden bu yana gerçekleşen en büyük hizmet seferberliğidir. Bu yatırımlara 28 mahallede 604 sokakta 125 bin gönüle dokunmak için durmaksızın devam ediyoruz.

Göreve geldiğimiz 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden bu zamana geçen dört yıllık süreçte, Sahil Düzenleme ve Işıklandırma, Plajlar Bölgesi, Kale Yenileme ve Güzelleştirme, Sokak Sağlıklaştırma ve Dış Cephe Yenileme, Prestij Cadde Projeleri, Bilgi Evleri, Yöresel Ürünler Pazarı gibi projeleri hayata geçirdik.

Millet bahçesi, Doğu Park Ve Galericiler Sitesi, Uzuncakum Su Ürünleri Merkezi ve Balıkçı Barınağı, AB Atıksu Arıtma Projesi, İkisu mevkiinden getirilen Giresun’umuzun önümüzdeki 100 yıllık İçme Suyu Projesi ve stadyum ile hastanenin bulunduğu bölgeye köprü gibi 30’u aşkın projemiz ise devam ediyor.

Şehir girişi dal çık projemiz için de yerel seçimler öncesi kazma vurmayı planlıyoruz. Cin Ahmet ve Nizamiye bölgelerinde otopark projesi, Küçükköy-Andal mevkiine Ticaret Merkezi Projesi ile Ülper Altyapı Tesisleri projelerimiz ise hazırlık aşamasında. Biz şehrimize değer katmaya, gece gündüz demeden ekibimizle şehrimizi daha ileriye taşımak için var gücümüzle çalışacağız. İnşallah Türkiye Yüzyılı’nda Giresun’umuz da adından sıkça söz ettirecek seviyeye gelecek.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Hiç yoğurdum ekşi dedi mi? Zaten maya tutmamıştı ki ? Bir Giresun ilan duvarlarına bol bol onu yaptım bunu yaptım diye yazılan ilanlarına bakın, bir de ilanlarda yaptım dediği alanlara gidip bakın ..işte asıl gerçek o zaman ortaya çıkıyor. Ayrıca bilimsel olarak, düşünerek planlanmamış şeyler karşımıza projeymiş gibi sunulması da ayrı gerçeklerden çok uzak olup farklı tanımları bu şehrin insanlarının önüne koyuyor. Örn: Karadeniz’de bütün düşüncesizler Giresun’da toplanmış gibi ”DÜŞÜNCE OKULU” Açılışı yapılıyor. Üstelik tanıtım ilanlarında ”Karadeniz de ilk ve Tek ” sloganı kullanılıyor. Evet demek ki Karadeniz de ilk ve tek düşüncesizlerin burada olduğunu anlatmaya çalışıyor.Asıl olan 4 senedir neler yaptıklarından ziyade neler yapmadıklarını/yapamadıklarını da bir de vatandaşlara soraı.Bakalım neler diyecekler……

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?