BAKAN TURHAN, KARA’NIN BU SESİNİ DUYAR MI?

BAKAN TURHAN, KARA’NIN BU SESİNİ DUYAR MI?

GESOB Başkanı Ali Kara, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’dan, havaalanıyla ilgili sorunlara çözüm bulunmasını istedi. Bu konuda resmi bir başvuru yapan Kara, “Ordu ve Giresun illerinin ortak kullanımı için inşa edilen ve 22 Mayıs 2015 tarihinde hizmete açılan hava alanı üç yılda 21 bin 549 uçak seferi 2 milyon sekizyüzbin yolcu kapasitesi ile 56 hava alanı içinde en fazla çalışan ilk 17 hava alanı arasında yerini alan kuruluşumuzun daha kaliteli ve verimli hizmetler verebilmesi için Sivil Toplum Kuruluşlarının belirlediği aşağıda maddeler halinde sıralanan sorunların çözüme kavuşturulmasını saygı ile arz ederiz” dedi.
Kara şu taleplerde bulundu: “Hava şartlarına bağlı olarak sefer iptallerinin sıkça yaşandığı havaalanımızda alt yapı ve üst yapı çalışmalarına hız verilerek sorunların ivedilikle çözüme kavuşturulması ilimiz ve bölgemiz açısından son derece önemlidir.
Havaalanımızın güney yönünün birden yükselen arazi yapısı nedeniyle güvenli inişler için hava meydanımıza Meteoroloji Genel Müdürlüğünce 30 km. yarıçaplı bir X-BANT Radar ihtiyacı bulunmaktadır.
Ülkemizde 56 havaalanı içinde yolcu hizmeti açısından 17’nci sırada olan havaalanımızın yoğun talep nedeniyle ek seferler konulmaması sonucu komşu vilayetlerde ki havaalanlarına göre ücretlerin yüksekliği haklı olarak vatandaşın tepkisini çekmekte ve şikayetler artmaktadır. Bu şikayet-leri giderecek tedbirlerin ivedilikle alınması önem arz etmektedir.
Havaalanımızdan daha önceleri yapılmakta olan Kıbrıs-Almanya-Antalya ve İzmir seferlerinin yoğun talep olmasına rağmen kaldırılma-sının sebepleri arasında uçak yetersizliği ve personel noksanlığı gösterilmesinin mazeretinin çözüme kavuşturularak bu seferlerin talep olduğu sürece devam etme-sinin sağlanmasını saygı ile arz ederiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar