“BAŞARI HEPİMİZİNSE BAŞARISIZLIKTA HEPİMİZİNDİR”

“BAŞARI HEPİMİZİNSE BAŞARISIZLIKTA HEPİMİZİNDİR”

Sevgili okuyucularım bugünkü konuğum Genç Çotanaklar Tribün lideri Recep Ulu. Kendisiyle Giresunspor’u Konuştuk.
MURAT ÜMİT UZUN: Sizi tanıyabilir miyiz?
RECEP ULU: Adım Recep Soyadım Ulu 01.01.1991 Giresun Merkez doğumluyum bekarım.
MURAT ÜMİT UZUN: Genç Çotanaklar Nasıl Kuruldu?
RECEP ULU: Genç Çotanaklar 1981 yılında abilerimiz tarafından kurulmuştur. Türkiye’de genç ismini alan ilk gruptur.
MURAT ÜMİT UZUN: Tribün Nedir?
RECEP ULU: Tribün dediğimiz kavram insanların tuttuğu takım için bir araya gelerek destek verdikleri yerdir.
MURAT ÜMİT UZUN: Giresunspor yıllardır süper lige çıkamamasının sebebi sizce nedir?
RECEP ULU: Şehrin tamamen birlik olamaması, alınacak bir-iki kötü sonuçta insanların stada gelmemesi, Kulüp başkanlığı yapan insanlara yeterli desteğin verilmemesi ve mevcut yönetimlerin takımı borç batağına sürükledikten sonra görevini başkasına bırakması, gelir kaynaklarının kısıtlı olması bunlar süper lige çıkamamamızın en büyük etkeni diyebilirim.
MURAT ÜMİT UZUN: Peki şampiyonluk sizce nasıl gelir?
RECEP ULU: Taraftar grupları uyum için de olursa, mevcut yönetim taraftar gruplarını bütünleştirmek için uğraşırsa, gruplar kendi yaptığı ya da yapmadığı işlere bakıp bir diğer gruba müdahale etmezse takıma yeterli destek şehrin büyükleri tarafından verilirse, eleştiren insanları Giresunspor karşıtı gibi göstermeye çalışılmazsa, spor gazetecilerinin kişilerin baskısı altında kalmadan gerçekleri özgürce yazmasıyla başarı elde edilir.
MURAT ÜMİT UZUN: Giresunspor’un en unutamadığınız maçı hangisiydi?
RECEP ULU: 2.ligden şampiyon olarak çıktığımız Yeni Malatyaspor maçı diyebilirim.
MURAT ÜMİT UZUN: Uzun zamandır tribündesiniz sizi hayal kırıklığına uğratan anlar oldu mu?
RECEP ULU: Geçen sezon Metin hoca konusun da şahsım ve liderliğini yaptığım Genç Çotanaklar grubunu Giresunspor karşıtıymış gibi ve başarısızlığın sebebi bizlermiş gibi gösterilmesi diyebilirim.
MURAT ÜMİT UZUN: Geçen sene yıllardır beklediğimiz süper lige çok yaklaştık ama 2. yarı adeta çöküntüye geçerek düşme sıralarına kadar ilerledik sizce bunun sebebi neydi?
RECEP ULU: Yönetimin transfer konusunda ki politikası, alınmış bazı oyuncuları yıldız gibi kamuoyuna gösterilmesi, başarısız sonuçlar sonrası grubumuzun sorumlu tutulması.
MURAT ÜMİT UZUN: Bu sene ki Transferler hakkında ne düşünüyorsunuz?
RECEP ULU: Bildiğimiz kaliteli ayaklar var ama bilmediğimiz isimler de var umarım bu isimler takımıza katkı sağlayarak bizi hedefimize götürür.
MURAT ÜMİT UZUN: Futbolda kardeş kulüp tabiri sizce gerçekten var mı?
RECEP ULU: Kardeş kulüp tabiri diye bir şey olduğunu düşünmüyorum, taraftarlar arasında her zaman dostluk kardeşlik olur ama saha da her zaman rekabet olur.
MURAT ÜMİT UZUN: Giresun’un en başarılı takımı olan Yeşil Giresun Belediye sizce neden kapatıldı? Giresun’da başarı cezalandırılıyor mu?
RECEP ULU: Giresun lobisiz sahipsiz bir şehir her zaman da başarı cezalandırır. Sahip çıkmaya çalışan da yalnız bırakılır.
MURAT ÜMİT UZUN: Türkiye’de ve Dünya’da en çok hangi takımın tribünlerini beğeniyorsunuz?
RECEP ULU: Tek Grup, tek çatı altında birleşen taraftar gruplarını her zaman örnek gösteririm.
MURAT ÜMİT UZUN: Yeni sezon, yeni hayaller sizce o sene bu sene mi?
RECEP ULU: Gerçekçi olmak gerekirse kulüp başkanımız sayın Bozbağ gibi düşünüyorum, yarış içerisinde olduğumuz takımlar şehir anlamında ve maddiyat anlamında lobi olarak üstün takımlar bizim önceliğimiz ayağımızı yorgana göre uzatarak play-off’dan çıkmak olmalı.
MURAT ÜMİT UZUN: Giresun’da birçok Giresunlu Giresunspor’u değil de süper lig takımlarını tutuyor ama bu durum komşu Trabzon da yok denilecek kadar az sizce Giresunlu takımına gereken değeri desteği veriyor mu?
RECEP ULU: Vermiyor. Başarıda ki stat doluluk oranıyla başarısızlıkta ki stat doluluğu arasında gözle görülen büyük farklar vardır. Bu da her şeyi özetliyor aslında.
MURAT ÜMİT UZUN: Giresunsporu 3 kelimeyle anlatın desem nasıl anlatırdınız?
RECEP ULU: Dünüm, bugünüm ve yarınım.
MURAT ÜMİT UZUN: Bir zamanların süper lig takımları olan Orduspor ve Samsunspor’un yaşamış olduğu çöküşü Giresunspor’da yaşar mı? Ordu’nun ve Samsun’un yaşamış olduğu çöküş sizce neydi?
RECEP ULU: Onların düşeceği duruma düşeceğimizi inanmıyorum. Kulübümüz mali yönden iyi yönetilmekte, gelir gider tablosu denge de tutulmaktadır.
MURAT ÜMİT UZUN: Bu zamana kadar en çok sevdiğiniz futbolcular kimlerdi?
RECEP ULU: Ali Fuat Bakar, Taraftarlar deyimiyle psikopat Şenol, Samet Kartal, Ergün Çakır, Vedat Muriqi, Berkan Yıldırım diyebilirim.
MURAT ÜMİT UZUN: Son Olarak Söylemek İstediklerin Nelerdir?
RECEP ULU: Deplasman konusuna değinmeden geçemeyeceğim. Deplasman maçlarına giderken daha çok desteğin verilmesi ve iç sahada ki maçlar da görsellik için taraftar gruplarına sahip çıkılması bizim tek isteğimiz. Son olarak da şuna değineceğim başarı hepimizinse, başarısızlıkta da hepimizindir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?