BAŞKAN KARA’DAN İKAMETGAH ÇAĞRISI

BAŞKAN KARA’DAN İKAMETGAH ÇAĞRISI

Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Kara kentte yaşayan öğrencilerin ve hemşerilerimizin ikametgahlarını Giresun’a almaları yönünde uyarılarda bulundu. Kara yaptığı açıklamada şunlara değindi:
“Ülkemizin idari sistemi temel olarak merkezi ve mahalli idari olarak iki temel eksene oturmaktadır. Anayasamızın ortaya koyduğu esaslara göre idari kurulu ve görevleri ile bir bütün olup kamu hizmetlerinin görülmesinde merkezi ve mahalli idareler uyum ve koordinasyon içinde hareket etmektedir. Ülkemiz son yıllarda mahalli idareler alanında esaslı dönüşüm süreci yaşamakta halkın her geçen gün artan hızlı ve kaliteli yerel hizmet beklentilerinin karşılanabilmesi idari, mali ve teknik kapasitesi güçlü saydam ve hesap verebilen mahalli idarelerin varlığını zorunlu kılmaktadır.
Yerel yönetim birimleri içinde önemli bir yere sahip olan belediyelerin sunmuş oldukları kamu hizmetlerinin etkin bir şekilde sunumunda devlet gelirlerinden ayrılan payların önemi oldukça fazladır. Bu payların alınmasında Valilik Makamı, Üniversite ve ilin vekilleri ile uyumlu bir ortamın oluşması çok önemlidir. Yeni Belediye Başkanımızın bu birlikteliği sağlayarak halka sıcak mesajlar verilmesinin yanında kentte yaşayan ancak ikametleri başka yerde olan üniversite öğrencilerimizin, hemşehrilerimizin kayıtlarını yaşadıkları yere almaları hukuki bir zorunluluk olması yanında Belediyelerin kentin nüfusuna göre devlet ödeneği alması için kayıt seferberliğinde halkımızın sorumluluklarını yerine getirerek ilimize katkı sağlamaya davet ediyor ve bunun hemşehrilik bilinci ile devamlı kampanya haline getirilmesini ilimiz acısından öneriyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?